Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Gürel, “Bu milletin evlatları hükümetini ve devletini yalnız bırakmadı.”

Vali Fuat Gürel ve

Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Karabük Valiliği tarafından Polisevinde düzenlenen yemekte Şehit ve Gazi aileleri ile bir araya geldi.

Vali Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, yemek öncesi masaları gezerek Şehit ve Gazi ailelerini tek tek selamladı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan Vali Gürel, “Bugün itibari ile 15 Temmuz’un 3.yılını hem anıyoruz hem de kutluyoruz. Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz hayırlı olsun. Ülkemizin bulunduğu coğrafya itibari ile maalesef hainliklerin bol olduğu ve insanların birbirine düşürüldüğü bir bölgede yaşıyoruz. Ortadoğu coğrafyasında bulunmak ve burada hayatını idame ettirmek devletimizi ve milletimizi geleceğe taşımak çok zordur. Yıllardır bu coğrafya da çok şehit verdik. Çanakkale de, Kurtuluş Savaşında günümüzde iç güvenlik operasyonlarında şehitler verdik. İnşallah bundan sonra vermeyiz diye ümit ediyorum. Ancak dün akşam itibari ile de Hakkari de şehitlerimiz vardı. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Şehitlik ve Gazilik makamları bu milletin ve inancımızın en önemli makamlarındandır. Bizler çocuklarımızı askere gönderirken Ya Şehit Ol Ya Gazi diye göndeririz. Tabi ki hiçbir çocuğumuzun, vatan evladımızın şehit ya da gazi olmasını arzu etmeyiz. Biz çocuklarımızı vatan millet sevgisiyle ve bayrak sevgisiyle yetiştiririz. Vatanımız milletimiz eğer dardaysa evlatlarımız bu vatan için bu millet için gerekirse savaşmasını ve şehit olmasını bilir. 15 Temmuz bunların dışında farklı bir süreç. Vatanımızı savunmak adına ne gerekiyorsa yapıyoruz. Ancak 15 Temmuz süreci geçmişten itibaren içimizde bu milletin imkanları ile hayırseverlik duyguları ile beslenen bir kısım güruhlar karşımıza hain  olarak çıktılar. 3 sene önce bugün bu ülke böyle bir hainliği yaşamış oldu. Ancak vatanımızı ve milletimizi içte ve dışta koruma azmiyle sürekli savaşan bu milletin evlatları hükümetini ve devletini yalnız bırakmadı. Hem demokrasiye sahip çıktı hem de hainlere karşı elinde sadece şanlı Türk Bayrağı gönlünde vatan sevgisi ile meydanlara koşarak Cumhurbaşkanımızın davetine icabet ederek hainlere çok büyük bir ders verdiler. Bu ülkede bir daha darbe olmaması adına ne gerekiyorsa onu yaptılar. 251 şehit verdik, 2194 gazi verdik ama biliyoruz ki o gün meydanlarda milyonlarca insan vardı bu hainlere karşı mücadele etmek adına. İnşallah bugünleri bir daha yaşamayız. Bu tür hainlikleri yaşamayız diye ümit ediyoruz. Ancak bu coğrafya zorlu bir coğrafya muhakkak düşmanlar sizin karşınıza birilerini çıkaracaklar. Hainlikler yapacaklar. Biz her zaman hazırız. Bu memleketi bu devleti korumak ne yapılması gerekiyorsa onu yapacak şekilde çocuklarımızı yetiştiriyoruz. İnşallah bu şuur ile önümüze bakacağız. Ben tekrar bu hainleri nefretle kınıyorum. Şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize sağlık sıhhat diliyorum” diye konuştu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Karabük Valiliği öncülüğünde Vali Fuat Gürel ve Özlem Aras Gürel tarafından Şehit ve Gazi aileleri onuruna verilen yemek programına; Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, Hukuk Müşaviri Numan Tahir Şimşek, Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz, POMEM Müdürü Mahmut Karabulut, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile şehit ve gazi aileleri katıldı.