Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Yavuz “Aziz Milletimizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum”

  Karabük Valimiz Mustafa

 

Karabük Valimiz Mustafa Yavuz’un Bayram Mesajıdır.

“RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Mübarek Ramazan ayının manevi ikliminden aldığımız bereket ve huzurun ardından, kalplerimizin sevgi ve coşkuyla dolup taştığı Ramazan Bayramı’na erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Bayramlar; aynı inancın coşkusuyla insanları bir araya getirip kaynaştıran, kardeşlik duygusuyla toplumda birlik ve beraberliği sağlayan, paylaşmanın ve sevginin ön planda olduğu, özlem dolu kavuşmalara kucak açan ilahi bir şükür vesilesidir.
Büyüklerimizi hürmetle hatırlamanın, küçüklerimizi samimiyetle kucaklamanın, her yaştan insan arasında karşılıklı sevgi bağları kurmanın sırrına bayramlar sayesinde varılmaktadır.
Yüzyıllardır böylesi bağları kurmayı; “Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için. Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim.” diyerek öğütleyen Yunusların diyarı, bu kadim memlekette, asıl olan sevmek ve gönüller fethetmektir.
Bu itibarla; mübarek Ramazan Bayramı’nın, asırlardır süregelen bu sevgi ve hoşgörü kültürünü yeniden tazeleme ve daha da güçlendirme vesilesi olması en büyük temennimizdir.
Geçmişten günümüze taşıdığımız bayramlarımıza ait gelenekleri unutturmadığımız, ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzattığımız, bayram sofralarında sevdiklerimizle birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz bu müstesna zaman dilimini; millet olma bilincimizi daha da güçlendirmek için bir fırsat olarak değerlendirme azmindeyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; Karabüklü hemşerilerimizin, Aziz Milletimizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, huzur içerisinde nice bayramlara kavuşmamızı diliyorum.”

Web Tasarım & SEO: Best4SEO