Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Yavuz’a 19 Eylül Gaziler Günü Ziyareti

19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü Dolayısıyla Çelenk Sunum Töreni Düzenlendi.

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından 19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanı ile Mareşal Rütbesinin verilişinin 102. Yıldönümü ve 19 Eylül Gaziler Günü, Yenişehir Atatürk Anıtında düzenlenen Çelenk Sunum Töreni ile kutlandı.

Vali Mustafa Yavuz, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sebahattin Çorbacı tarafından Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu ile başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.

19 Eylül Gaziler Günü Çelenk Sunum töreni günün anlam ve önemini belirten şiirlerin ve konuşmaların yapılması ile sona erdi.


Vali Mustafa Yavuz, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sebahattin Çorbacı, Karabük Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hilmi Öksüzoğlu, Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Nihat Kılıç ile beraberindeki heyeti makamında kabul etti.


İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökcek ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç’in yer aldığı ziyarette 19 Eylül Gaziler Gününü kutlayan Vali Mustafa Yavuz, “Kahraman askerimizin taşıdığı “GAZİ” ruhu olduğu müddetçe, bütünlüğümüze ve milli birliğimize kast edenlerin kirli emelleri asla gerçekleşmeyecektir. Gaziler Günümüz Kutlu Olsun.” dedi.