Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VATAN HASTANESİNDE SORUN BİTMİYOR

ÖZEL ÜNİVERSAL KARABÜK VATAN

SİYAH

ÖZEL ÜNİVERSAL KARABÜK VATAN Hastanesi çalışanlarından bir gurup , üç aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle hastane bahçesinde oturma eylemi gerçekleştirdiler.

 

image_0

Hastane çalışanları, üç aydır maaş alamadıklarını belirterek öğleden sonra geçici olarak iş bırakma eylemi yaparak tepkilerini dile getirDİLER.  Hastanede  durumlarının son 10 yıldır böyle olduğunu gözyaşları içinde anlatan çalışanlar  3 aydır maaş alamadıklarını, bankalardan icra geldiğini belirttiler..

Doğalgaz borcunun kesildiğini, yakında elektrik suyumuz kesilir, Battaniye altında ısınmaya çalışıyoruz diyen personelden bazılarının Karı koca çalıştıkları bu tip personelin  ise işlerinin çok daha kötü olduğu belirtilirken ,Çalışanlar ; “Belirsizlikten bıktık, çaresiz artık. Ekmek alacak paramız bile yok. Doktorlarda parasını alıyorlar, burada yöneticilerde İstanbul’u suçluyor,kimse bize sahip çıkmıyor,net bir şey söylemiyorlar.” diyerek oturma eylemi yaparak ses getirmeye çalışıyoruz dediler..

Hastane Baş hekimi farklı farklı söylemlerde bulunuyor, anlamıyoruz, bir İstanbul suçlanıyor bir burası çözemedik işi, şu gün olmadı bu gün diye farklı tarihler verip maaşları yatıracaklarını söylemelerine karşın halen maaşlarını alamadıklarını belirten çalışanlar Alman HAstaneleri Sahibi Azmi OFLUOĞLU’na seslenerek siz bari bize doğruyu söyleyin alamayacaksak, çalıştırmayacaksanız bize doğru söylensin, yalandan bıktık ” şeklinde açıklamalar yaptılar..

Eylem yapan personelin , bazı arkadaşlarının maaşlarını alamadığı için işi bırakmak zorunda kaldığını anlatarak “Her sene aynı sorunu yaşıyoruz. Bir ay verip üç ay vermiyorlar. Bizi insan yerine koyan yok, İdareye gidiyoruz ‘biz de aynı durumdayız’ diyorlar. İcraları neyle durduracağız. Bakkal bile borcunu istiyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Hepimiz aynı durumdayız, dayanacak gücümüz kalmadı.Biz insanız ama insan yerine koyan yok.Vali, belediye başkanı bize bir çare bulsun.” dediler..