Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VAY…VAY..VAY…..!!!

  AYLARDIR KARABÜK GÜNDEM

 

AYLARDIR KARABÜK GÜNDEM HABER YAYIN ORGANI OLARAK ŞEHİRCİLİK VE ÇEVRE MÜDÜRLÜĞÜNÜN KARABÜK BELEDİYESİNE YAZDIĞI RESMİ YAZIYI AÇIKLAMASINI İSTİYORDUK.

RESMİ AÇIKLAMA YAPMAYAN ŞEHİRCİLİK VE ÇEVRE İL MÜDÜRÜ DÜN KARABÜK HABERE YAPTIĞI AÇIKLAMA ŞOK ETKİSİ YARATTI.

ARDINDAN KARABÜK NET HABER  SİYASİ OYUNLAR BAŞLIYOR ANLAMINDA  ” KUŞATMA BAŞLIYOR”  DİYEREK KONUYA FARKLI BİR YAKLAŞIM YAPTI.

 

 

KARABÜK ZEHİRLENDİ Mİ?

YOKSA SİYASİ OYUNLAR MI VAR..?

RT 9 SONUNDA PATLADI 

 

 

RT 9 YOL KARABÜK
WWW.KARABUKGUNDEM.COM HABERİ DAHA ÖNCEDEN KAMUOYUNA TAŞIMIŞTI http://karabukgundem.com/nedir-bu-rt9-meselesi.html

 

 

KARABÜK GERÇEKTEN Rt9 İLE ZEHİRLENDİ Mİ?

YOKSA Rt 9 MASUM DA  SİYASİ KUŞATMA MI BAŞLADI ?

İŞTE  www.karabukhaber.com.tr   HABERİ ;

 

KRBHBR

Karabük Belediyesi tarafından asfalt malzemesi olarak kullanılan katran olarak adlandırılan malzemenin Kardemir tarafından satışı durdurulurken, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü konuyu sıkı takibe aldı. Yapılan yazışmalar sonrasında karayolları Karabük Belediyesinin yollara serdiği asfaltın standartlarına uygun olmadığını belirtirken, Belediye’den yazı istendi

İlk olarak Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy tarafından gündeme getirilen “Karabük Belediyesi yollara katran döküyor, bu da insan sağlığına zararlı” açıklamasından sonra, konu bir basın toplantısında Kardemir Genel Müdürüne sorulmuş, Genel Müdür Fadıl Demirel “Katran, Kok fabrikalarında kullanılan bir yan üründür. Biz Enerji olarak kullanıyoruz. Katran asfaltlarda yıllardır kullanılır. Çoğu zaman Kimyasallarla da kullanılan bir maddedir” açıklamasında bulunmuştu.

Karabük’te sık sık spekülasyonlara yol açan ve insan sağlığına zararlı mı? Zararsız mı? olduğu tartışılan konu, gazetemiz tarafından sık sık gündeme getirilirken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konuyu sıkı takibe aldı. Konuyla ilgili Karabük Belediyesine ve Kardemir’e yazı yazan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kardemir’den katran satışının durdurulmasını istedi. Kardemir katran satışını durdururken, Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin daha önceki demeçlerin bu malzemenin kullanımını doğrulamıştı.

Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ali Tunç, Kardemir’in satışı durduğunu doğrularken, Karabük belediyesine yazı yazdıklarını söyledi.

Belediyeden ilgili yazıya cevap verdiğini belirten Tunç “ Biz Belediye ve Kardemir’e yazı yazdık. Belediye malzemeyi karayolları standartlarında kullandığını söyledi. Bizde Karayollarına sorduk. Karayolları bu standartlarda ürün yok dedi. Bakanlığımız Kardemir’den de üretilen ürürünün TSE garantisi olup olmadığını, yan ürün olarak kapasite raporunda yer alıp almadığını sordu. Diğer yandan biz Belediyeye tekrar yazı yazdık. Karayollarında standartlarında nasıl kullanıyorsunuz açıklayın diye. Belediyeden gelecek yazı çerçevesinde Bakanlığımız gerekli çalışmayı yapacak” dedi

Belediye’nin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne nasıl bir cevap vereceği, konuya nasıl açıklık getireceği, Bakanlığın yazının cevabı ile birlikte nasıl bir yaptırımda bulunacağı merak konusu.

 

KARABÜK HABER’İN ARDINDAN KARABÜK NET HABERDE BUGÜN KUŞATMA BAŞLADI MANŞETİ İLE OLAYA FARKLI BİR BOYUTTAN BAKTI.

İŞTE  KARABÜK NET HABER‘ DEN ALINTILAR..

 

BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ’NİN MAHALLE ARALARINA DÖKTÜĞÜ RT9 OLARAK ADLANDIRILAN ASFALT MALZEMESİ İLE İLGİLİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE BAKANLIK GENİŞ İNCELEME BAŞLATTI
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili geçtiğimiz yaz ayında Karabük’te tüm mahallelerin yollarını asfaltlamış ve hemen ardından da Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Karabük sokaklarına dökülen asfalt malzemesinin RT 9 olduğunu ve bu asfalt malzemesinin kansorejen olduğunu söyleyerek, kamuoyunun tartışmasına açmıştı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilk önce Karabük sokaklarına dökülen asfalt malzemesinin alındığı yer olan KARDEMİR A.Ş ile yaptığı yazışmalar sonucu, KARDEMİR’de halk arasında bilinen katran malzemesinin satışını durdurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı talimatları doğrultusunda konu hakkında bir dizi çalışmalar yapan Çevre ve Şehircilik Karabük İl Müdürü yaptığı açıklamada “Biz Belediye ve Kardemir’e yazı yazdık. Belediye malzemeyi karayolları standartlarında kullandığını söyledi. Biz de Karayollarına sorduk. Karayolları bu standartlarda ürün yok dedi. Bakanlığımız Kardemir’den de üretilen ürürünün TSE garantisi olup olmadığını, yan ürün olarak kapasite raporunda yer alıp almadığını sordu. Diğer yandan biz Belediyeye tekrar yazı yazdık. Karayollarında standartlarında nasıl kullanıyorsunuz açıklayın diye. Belediyeden gelecek yazı çerçevesinde Bakanlığımız gerekli çalışmayı yapacak” diye konuştu.

Konuya yakın kaynaklar, Çevre Bakanlığının, Karabük Belediyesi’nin vereceği cevaben yazının ardından alacağı kararların içinde Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi seçim öncesinde köşeye sıkıştıracak bir şekilde olacağını iddia ediyorlar.

Bakanlığın söz konusu raporunda, Karabük Belediyesi’nin asfalt malzemesi olarak kullandığı katran malzemesinin önümüzdeki 10-15 yıl içinde kanser vakalarını çoğaltacağını, bu nedenlerden dolayı bu malzeme ile kaplanan tüm yolların sökülmesi yönünde karar alabileceği belirtiliyor.

TBMM’de Çevre Komisyonu Başkanvekili olan AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci’nin tüm bu çalışmaları yakından takip ettiği de ifade edilmekte.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin ise yerel seçimler arifesinde kendisini adeta köşeye sıkıştıracak bu çalışmalar karşısında nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.

 

ŞİMDİ NE OLACAK ..?

4567

 

Karabük şimdi diken üstünde.

Rt 9 Malzemesini satan KARDEMİR AŞ  yol asfalt malzemesinin  satışını durdurdu iddiaları ardından,  Rt9 malzemesinin gerçekten ZEHİRLİ olup olmadığı kamuoyunda merak ediliyor.

ZEHİRLİ olduğu resmen kanıtlanır ve 10-15 sene sonra Karabük Kanser vakalarının   sık göründüğü iller arasında 1.konumu alırsa sorumlusu kim olacak ?

Bu arada Karabük sokaklarına ve okul bahçelerine serilen TONLARCA  atılan asfalt sökülecek mi?

Zehirli ve ZARARLIDIR kararı resmileşirse , ASFALT Karabük sokalarından ve Okul bahçelerinden SÖKÜLÜRSE Devletin milyarlarca zararı kim tarafından karşılanacak? Ne Olacak ?

Yada tam tersi..

Bunların hepsi siyasi bir oyun, hepsi siyasi tezgah mı?

KARABÜK HALKININ KAFASI KARIŞTI.

RESMİ AÇIKLAMA BEKLENİYOR.

Çevre Şehircilik BAKANLIĞI yada KARABÜK VALİLİĞİ başta olmak üzere resmi makamlar vatandaşlara bir an önce resmi açıklamalar yapmalı ve İnsanlar aydınlatılmalı.

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO