Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VERGİLİ ; “13 TRİLYON TÜPRAŞ’A YATTI MI BAKALIM ” DEDİ

VERGİLİ ; “13 TRİLYON

VERGİLİ ; “13 TRİLYON TÜPRAŞ’A YATTI MI BAKALIM ” DEDİ

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI  BUGÜN MUHABİRLERE YAPTIĞI AÇIKLAMA İLE ” EVET BİZ  RT 9 KULLANIYORUZ ANCAK SAFRANBOLU BELEDİYESİ, ASFALT İÇİN KULLANDIĞI  13 TRİLYONU TÜPRAŞ’A YATIRDI MI ” DİYE SORDU..

 

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy Karabük Belediyesinin asfaltta katran kullandığını iddia edince Vergili “evet kullanıyorum, kendileri de kullandı” Diyerek çok  daha büyük bir iddia da bulunarak “2009 da TÜPRAŞ’A yatırılması gereken parayı sordu”

 

Başkan Vergili bugün düzenlediği basın toplantısında asfaltta katran malzemesi kullandıklarını ama bunun sağlığa zararlı yada yasaklı bir madde olmadığını ifade etti.

 

Başkan Vergili ayrıca Safranbolu Belediyesi’nin de 2009 yılında yaptığı tüm asfalt çalışmalarında aynı malzemeyi kullandığını belirterek ,   “Söylenenlerin tümü kamuoyunu yanlış bilgilendirme amacı taşıyor. Bu malzeme sağlığa zararlı değil çünkü zaten izolasyon malzemesi olarak kullanılan bir malzeme. Kaldı ki 2009 yılında da Safranbolu’da tüm yollarda bu malzeme kullanılmıştır. 219 bin ton asfalt kullanacağını belirttiler 13 trilyon TÜPRAŞ’a yatırıldı mı ibraz etmesi lazım. Etmezse bu para kaynakları başka tarafa aktarılmıştır demektir ” dedi.

 

Başkan Vergili  basın toplantısın da Esentepe, Kurtuluş ve Kapullu Mahalleleri ile Şirinevler, 200 Evler bölgesi ve Hastaneyi birbirine bağlayacak olan yaya köprüsü çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

 

Başkan Vergili; yapılacak köprünün çelik konstrüksiyondan özel yapım bir köprü olduğunu, 3 m genişliğinde ve 134 m uzunluğunda yaya köprüsü olduğunu ve montajının önümüzdeki 3,5 – 4 ayda yapılacağını söyledi. Başkan Vergili; “nüfus olarak en büyük olan mahallemizden hastaneye ulaşım açısından çok büyük rahatlık sağlanmış olacak. Aşağıdaki yol kullanıldığında 15 – 20 dakikada varılan hastaneye en fazla 5 dakika içinde varılmış olunacak. Bu sayede yol hem kısalmış olacak hem de yokuşları ortadan kaldırmış olacağız, böylece Yeşil Mahalledeki vatandaşımıza farklı bir hizmet sunmuş oluyoruz” dedi.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO