Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VERGİLİ DEVAM SİNYALLERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Başkan Vergili Aday Olacağı

Başkan Vergili Aday Olacağı Sinyallerini Vermeye Başladı. 2 Gündür Açılışlarda Mevcut İlçe Belediye Başkanlarına ve Gelen Bakanlara Gönderme Yapan Vergili ; “Bugüne Kadar Hiçbir Bakan Belediyeye Çıkmadı. Onlar Çıkmadı Diye Biz Boynumuzu Eğmeden Hizmetimizi Yaptık” Derken, ” Spor sahaları için Gençlik Spor İl Müdürlüğü İle protokol imzaladık. 5 ay geçtikten sonra bize bir yazı geldi. Yazı da Spor Bakanlığının böyle bir finansmanı olmadığı için bu parayı veremeyeceklerini söylediler. Burada amaç para vermek değil. Bizim başarısız olmamızı göstermekti. ” Diyerek çarpıcı bir açıklama yaptı.

 

 

MANSETT

vergili

3 ayda 33 açılış ve temel atma kapsamında Karabük Belediyesi 15. Parkını Aydınlıkevler mahallesinde açtı. Burada bir konuşma yapan Başkan Rafet Vergili; “Karabük’e hizmet, Karabük’ lülere hizmet benim için onur, şeref. İnşallah bu hizmetler devam eder ve hep beraber oluruz” dedi

Vergili ; ” Biz siyaset zamanı gelince konuşuruz demiştik. Artık siyaset başladı. Biz gençlerin spor yapabilmeleri için Spor İl Müdürlüğü ile 2 halı saha yapımı için anlaşma yaptık. Yerlerini tespit ettik. Bunların yarı yarıya finansmanlarının karşılanması konusunda protokol imzaladık. 5 ay geçtikten sonra bize bir yazı geldi. Yazı da Spor Bakanlığının böyle bir finansmanı olmadığı için bu parayı veremeyeceklerini söylediler. Burada amaç para vermek değil. Bizim başarısız olmamızı göstermekti. Sanki 150 bin TL verecek durumda değiller. Biz 2 halı sahayı yapamayacağız, siyasi olarak da halkın gözünde puan kaybetmemizi sağlamaktı. Bunlar böyle çok basit hesap peşindeler. Bakın, biz bölgenin en büyük hal binasını yaptık. Tarım Bakanı geliyor, bu hal ona bağlı. Bir gün önce geliyor. Bize deseler ki Bakan gelecek, biz programımızı ona göre yapar, açılışı da ona yaptırırdık.” diyerek başladığı eleştirisine şöyle devam etti,

“Bir hal binasının açılışını Bakan beye yaptırmamız bizim için onurdu, şerefti. Biz bunda siyaset gütmüyoruz. Biz hiçbir arkadaşımızı siyasi görüşü nedeni ayırmadık ve taviz vermedik. Biz Bakan beyi karşılamaya gidiyoruz, o bizi ziyarete bile gelmedi. Bu güne kadar 15 Bakan karşılamaya gittim. Onlar hemen karşımızda AK Parti binası var, oraya gelirler ve giderler. Ama aynı Bakan Eflani’ye tarla bakmaya gitti. Sanki ömründe hiç tarla görmemiş. 3 gün evvel de Başbakan’a Kürtçe tercüme yapıyordu. Başbakanın Kürtçe tercümanı Tarım Bakanı idi. Bizim hiç onların yanında hasiyetimiz yok, kıymetimiz yok. Biz de Karabük’ün temsilcisiyiz, sizlerin temsilciyiz. Bana AK Partili de, Chp’li de oy verdi. Bana oy vermeyen yoktu ki, yoksa nasıl seçilecek idim. Ben herkesin temsilcisiyim. Benim Osman Baydemir kadar mı kıymetim yok. Bugüne kadar hiçbir Bakan çıkmadı Belediye’ ye. Onlar çıkmadı diye bugüne kadar boynumuzu eğdik mi, tüm hizmetlerimizi yaptık.Ben size hizmet yaparken bunların hiç birine güvenmedim. Tek kişiye güvendim, o da sizin duanıza. Sizlerin duanız la her işim rast gitti. Ne para aradım, ne pul aradım, nede projeler nasıl olur, olmaz mı diye bir gün bile düşünmedim. Belediye’yi borçla devir aldık ama hiçbir zaman işçimizin maaşını bir gün geç ödemedik. Yapılan işlerin parasını günü gününe verdik. Yaptığımız hizmetleri kimse küçümsemesin. Benim yaptığım işlerin yarısını Zonguldak, Düzce, Bolu gibi çevremizdeki 6 Belediye, benim yaptığım hizmetlerin yarısını yapmadı. Bizim bir tek üzüldüğümüz şu, bizde bu hükümetin parçasıyız, biz de bu memlekette yaşıyoruz. Birileri gelsin siz ne yapıyorsunuz diye sorsun. İki de bir sen 400 kişiye burs veriyorsun diye başımıza savcıları yollamasın. Saçma sapan işler için müfettiş göndermesin. Tek rüşvetin, avantanın konuşulmadığı Belediye. Tabi bunlar onları kaldıramaz. Ayrıca parkın yanında bulunan halı sahası, gençleri spor yapması için her gün 2 saat bedava” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Öte yandan Karabük Belediyesi tarafından yapılan ana yollardaki asfalt çalışmalarının yanı sıra sorumluluğundaki bölgelerde, bozulan yolların bakım onarım çalışmalarını da sürdürüyor.

Çalışmalar kapsamında ekipler Kıbrıs Şehitliği, Gazipaşa ve Feyzi Çakmak Caddelerinde asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Üç caddeye toplamda 1.700 ton asfalt atıldı. Karabük şehir merkezine toplam 4.000 ton asfalt atılacak ve ana yollar üzerinde asfalt çalışmalarına hız kesmeden devam edilecek diyen başkan Vergili hizmete devam sinyalleri ile yeniden başkanlığa aday olacağını hissettiriyor.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO