Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VERGİLİ ; KENT MEYDANI YIL SONUNDA HİZMETE GİRECEK

      VERGİLİ

 

 

 

VERGİLİ ; KENT MEYDANI YIL SONUNDA

HİZMETE GİRECEK 

Vergili Kent Meydanı

Karabük’ün beklediği KENT MEYDANI  çeşitli kulislerde farklı platformlarda değerlendirilmeye başladı.   Karabük’ün Cumhuriyet kenti olarak bilinmesi ve Emeğin başkenti olarak  değerlendirilmesi Karabüklüleri mutlu kılarken zaman zaman ortaya atılmak istenen farklı söylemler vatandaşların tepkilerine neden olmakta.

kent-meydani-icin-100-evler-yikilmaya-baslandi-karabuk-20100209AY273450-02Karabük Belediyesinin Hürriyet caddesini yayalaştırması ardından Kent Meydanı olarak adı konulan ve projeleri çizilen   meydan çalışmaları için “daha meydan tamamlanmadan isim ne olsun tartışmaları başlatılmak isteniyor bu çok yanlış” diyen vatandaşlar buranın adı zaten belli KENT MEYDANI denmiş bir kere şimdi durduk yerde suyu bulundurmamanın anlamı nedir diyorlar.

Özellikle Belediye meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AK parti üyelerinin burada merhum bir genel başkanın adının verilmesi, yada mevcut başbakanın adının verilmesi olayları siyasi yaklaşımlar getirir bu polemikleri gerek yok ortalığı tümüyle bu tür  yaklaşımlarla germek Karabük’e bir şey kazandırmaz diyerek KENT MEYDANI adı benimsenmiş durumda onun ötesi hayal olur yada ortalığı bulandırmak olur görüşlerini savunuyorlar.

Kent Meydan çalışmaları hakkında gazetecilere bilgi veren Belediye Başkanı Rafet Vergili ; “Yılbaşında Kent Meydan çalışmalarını bitirmek istiyoruz, basit bir çalışma yok orada 100 , 120 bin metre karelik inşaat söz konusu , ağaçlar geldi, çınar,akça,kızıl türünden ağaçlar var ve yerleştirme işlemleri başlıyor, su duvarları yapılacak ve yıl sonunda meydana kavuşmuş olacağız” dedi.

Artık bayramlarımızı 2014 den itibaren KENT Meydanında kutlayacağız diyen Başkan Vergili projeye sadık kaldıklarını ve peysaj çalışmaları ile KENT MEYDANININ güzelliklerinin ortaya çıkacağını belirtti.

Öte yandan ; Karabük Belediyesi Menderes caddesinde (eski haliçi dükkanlarının olduğu alan) oto park alanının ihalesini tamamladı. Edinilen bilgilere göre buraya yapılacak bina KARABÜK Belediyesi olarak hizmet verecek.

İki blok olarak yapılacak olan inşaat alanın da bir blok Belediye binası diğer blok ise iş merkezi olacak.

Çebioğlu İnşaat tarafından ihalesi alınan  inşaat çalışmaları için yaklaşık 40 milyon TL’lik bir yatırım yapacaklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Çebi, “Karabük Belediyesi tarafından mülkiyeti kendilerinde olan yaklaşık 4 bin metre kare alanda belediye binası ve iş merkezini şehrin estetiğine uygun olarak inşa edeceğiz. bir blok Belediye hizmet binası diğer blok ise iş merkezi olacak. Ön cephe kısmında 12 ve iş merkezinde de 77 adet işyeri yer olmak üzere toplam 89 adet işyeri olmuş olacak. Tamamen cam giydirmeli ve modern bir şekilde olacak olan inşaatların proje çalışmaları sürüyor.” dedi.

 

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO