Ya Vali Konuşurken Çökseydi ?

Son Güncelleme : 19 Haziran 2019 - 19:05

KBÜ Yıl sonu etkinliği için SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından ihale edilen ve 3 ün 2 si Karabük’ten biri de Ankara’dan olduğu belirtilen firmalar arasında adeta konsorsiyum sağlandığı iddia edilmişti.

Yıl sonu etkinliği için SAHNE KURUMU adeta yaşanan rezillik bir yana maddi hasarlar ile son buldu..

Tabi Karabük’te onca firma varken neden bu ayrımcılık yapılıyor derseniz KEYFİ deriz…

Zira KBÜ SKS daire başkanı uhdesinde bu tür ihaleler.

Bu tür çelik konstrüksiyon sahne kurumlarında bağlantı elemanları son derece önemlidir.

Bağlantı yapılacak çelik konstrüksiyon elemanları değil rüzgar, vinç gelse sökmeye yıkmaya çalışsa yıkamaz…Adam gibi montaj yapılsa o sahne çökmezdi..

Ama derler ya Allah’ın sopası yok diye..

Ekap dan 21 F yap sonra Karabük esnafını düşünüyorum de.. Yemezler.. Ancak biz KBÜ rektörlüğüne duyduğumuz saygı gereği bu konularda çok yorum yapmayacağız.

Yinede kıl payı atlatılan bu olayın araştırılması için CUMHURBAŞKANLI dahil, SAYIŞTAY; DANIŞTAY ne varsa Karabük Valiliği, Savcılık hangi makam varsa ilgilenmesi için çağrı yapacağız…

Neden ?

Ya o sahne bağlantı elemanları Rektör/ Milletvekilleri/ Vali yada bir Öğrenci konuşurken ÇÖKSEYDİ…

Sorumlusu kim olacaktı…

Bu ihaleyi şartnameyi hazırlayan ve kafasına göre teklif toplayan KİM?

Yaralı kardeşlerimize geçmiş olsun.

Karabük Üniversitemize/ KARABÜK’E geçmiş olsun.

Gerçekten bir FACİADAN dönüldü

Bir mutlu yıl sonu etkinliğinde bu sıkıntının doğmasına neden olanlar halen paye görecekse bizim bu yazılarımız belgeler ile devam edecek..

Bekleyip görelim ./.

*** **** ***

KAVŞAK PROJESİ VE KARABÜK’TE OLMAYAN GÖĞÜS CERRAHİ

Karabük Gündem Gazetemiz de yine bu sayısında gündem tutmaya devam etti.

Karabük’te bir elin parmakları kadar az sayılabilecek gazeteci/yazar <ağabeyimiz/arkadaşımız/kardeşimiz> Karabük sorunlarını objektif değerlendirebiliyor ve çıkarsız karşılıksız bu kentin ve toplumun yararı adına kamuoyuna doğru bilgileri yansıtıyorlar…

Haber sadece  trafik kazasını geçmek yada filancanın açıklamasını yayınlamak değil bize göre..

Bu kentte bazı kurumlarda ki bazı dalkavukların işgüzarların ihalelerde ve yaya farklı uygulamalarda  nasıl dümenler çevirdiğini görüp yazmazsan cukka alıp yan gelir yatarsan keyfine bakarsın ama onun adı gazetecilik olmuyor işte…

Ha  bunları yazarsan bazı dalkavuklar sahibin sesi gibi korumacılık yapmaya kalkışır, kendileri haklıymış gibi tavırlar içinde olurlarken sahipleri de düzen dümeninde değirmeni döndürmeye devam ettirirler

Biz gördüklerimizi bize gelen bilgilerin doğruluklarına göre Karabük lehine dönüştürmekte devam edeceğiz

Ne dedik başta “Bir lafa bakarım laf mı diye bir de adama bakarım adam mı diye” …

www.karabukgundem.com haber sitemizde KBÜ eğitim araştırma ve çevre ilçe devlet hastanelerimizde göğüs cerrahisi yok hastalar Bartın’a, Zonguldak’a Bolu’ya yada Ankara’ya havale ediliyor diye yaptığımız haber cuk yerine oturdu ki bir çok mail ve telefonla hasta ve yakınlarından çok olumlu dönüşler aldık…

Sonra şu bitmeyen KAVŞAK bir dönemin ‘akıllı’ denen akılsız kavşağının 5 sene oldu halen bitirilemeyişini gündeme taşıdık..

Aman Allah’ım bir dokunduk bin ah sesi geldi…

Hep diyoruz gazetecilik kamu yararına yapılan haberler ile daha güzel anlam ifade ediyor bizim için… Gerisi hikaye…

Tabi artık, Halkımız/Vatandaşımız haberleri anlık alıyor, haber siteleri bu konuda öncü,  sosyal medya yardımcı bu haberlerin dağılımında.

Bunu artık net görüyoruz..

Bakın kıssadan bir örnek; TGF ve ASGD Genel başkanlarımızın Anadolu Basını için TBMM de ve siyasi partiler nezdinde ki çalışmalarında da TBMM Başkanı Şentop zaten altını çizmiş, “ Dijital dönüşüm kaçınılmaz” diye..

Kaçınılmaz diye bizde son 10 senedir nefes tüketiyoruz…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı