Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YANGIN 7.GÜN SONUNDA SÖNDÜ.

    Safranbolu’da yaklaşık

 

 

Safranbolu’da yaklaşık 60 yıldır kullanılan vahşi depolama tesisinde 19 Temmuz günü çıkan yangın Safranbolu Belediyesi itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu 7 gün sonra söndürüldü.

 

 

 YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

 

 

40 kişilik bir ekiple olaya müdahale eden Safranbolu Belediyesi sebebi henüz belirlenemeyen yangını birinci gün kontrol altına alıp kısa bir sürede de söndürmeyi başardı.

 

Safranbolu belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, orman İşletmesi Müdürlüğü Ekipleri ve İl özel İdaresi Personeline teşekkür eden Safranbolu belediye başkanı Dr. Necdet Aksoy; yangının haberini alır almaz derhal müdahale ederek yangını hemen kontrol altına aldık. Bu süreçte 40 kişilik bir ekiple çalışarak 20 araç, Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı bir yangın müdahale helikopteri ile yaklaşık 3000 ton su harcayarak yangını söndürdük. Yine Belediyemize ait dozer, loder, beko loder, greyder, itfaiye araçları, tankerler, kamyonlar ile yangına müdahale edildi “ dedi.

 

Buranın bir vahşi depolama tesisi olduğunu dile getiren Başkan Aksoy, bu alanın çöplerin üst üste yığılması ile oluşan bir alan olduğunu, çevre açısından da ciddi bir risk taşıdığını, buradaki riskin bir an önce son bulabilmesi için Karabük’te yapımı devam eden modern depolama tesisinin bir an önce bitirilmesi gerektiğini söyledi.

 

Başkan Aksoy şöyle devam etti; “ Depolama tesisinin bir an önce bitirilmesi halinde Safranbolu Belediyesinin bu alan ile ilgili ıslah çalışmaları hazır. Hatta projenin uygulanması için mali kaynağımızda hazır. Projeyi Kocaeli Üniversitesi hazırladı ve şu anda Çevre Bakanlığımızdan da gönderilen mali kaynak Özel İdaremizin hesaplarında bekliyor. Burasının ıslahı ile ilgili çalışmalarımıza bir an önce başlamak istememize, ancak Karabük’te yapımı süren tesisin de bitmemesi nedeni ile çöp dökmeye mecburen devam ediyoruz.