Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YANGINLAR KORKUTTU VE CAN ALDI

YANGINLAR KORKUTTU VE CAN ALDI   

YANGINLAR KORKUTTU VE CAN ALDI 

 

56

Anayasa ilköğretim ve orta öğretim binası çatı katında çıkan yangın korkuttu.  Yangına  itfaiyenin müdahalesiyle alevler  okula sıçramadan söndürüldü.

Esentepe Mahallesi’nde bulunan Anayasa İlkokulu ve Ortaokulu’nun çatısında bilinmeyen bir nedenle  çıktığı iddia edilen yangında , 545 öğrenci   derhal  öğretmenlerinin nezaretinde okuldan tahliye edildi.

Okul öğretmenleri yangın söndürme tüpleriyle yangına müdahale etmeye çalışırken diğer yandan itfaiyeden yardım istenildi. Alevler çatıyı çok hızlı bir şekilde sararken  Karabük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü   ekipleri yangına müdahale etti.

Karabük Valisi İzzettin Küçük, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Emniyet Müdürü Oktay Keskin ve Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar okula gelerek söndürme çalışmalarını yakından takip ettiler.

VALİ KÜÇÜK’TE OLAY YERİNDEYDİ

Yangını öğrenip  okula gelen Karabük Valisi  İzzettin KÜÇÜK’te veliler ve  çocuklar ile  konuşarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Okulun yanında bulunan ana okulu binasında ki çocuklar da okulun dışarısına güvenli bir ortama alınırken  , öğrenciler okullarının  çatısının yanışını ağlayarak izlediler.

Öte yandan bugün Ergenekon Mahallesi Şirin Sokak’ta Turhan İncebacak’a (55) ait evde henüz belirlenemeyen nedenle bir başka yangın  daha  çıktı. Çevredekilerin  haber vermesi üzerine kapıyı kırarak eve giren itfaiye ekipleri, yangını müdahale ederlerken ev içinde  yerde hareketsiz bulunan T.İncebacak’ın sağlık kontrolünde öldüğü belirlendi. Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından İncebacak’ın cenazesi, otopsi için Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderildi