Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YAŞASIN CUMHURİYET

  29 Ekim Cumhuriyet

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurt genelinde olduğu gibi ilimizde coşku ve sevinç içinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Cumhuriyetimizin ilanının 90 yıldönümü dolayısıyla ilk tören bugün Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.

manşet

Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından ONEL AVM’de fotoğraf sanatçısı Cemil Belder’in “7’den 78’e Karabük” Fotoğraf Sergisi ve Altın Safran Belgesel Film Festivali Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğrafların yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

Kutlama etkinlikleri yarın da devam edecek. Yarınki etkinlikler ilk olarak sabah saatlerinde Vali İzzettin Küçük’ün makamında tebrikleri kabulü ile başlayacak. Etkinlikler kapsamında Valilik önünden Cumhuriyet Koşusu start alacak. Cumhuriyet Koşusunun hemen akabinde Cumhuriyet Kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Valilik önünde saat 09.30’da başlayacak olan yürüyüş Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumunda sona erecek. Kutlama etkinlikleri saat 10.00’da stadyumdaki gösterilerle devam edecek. Kutlama etkinlikleri kapsamında saat 14.00’da Gençlik Merkezinde Gençlik Şöleni yapılacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla saat 18.00’da Büyük Kulüpte “Cumhuriyet Resepsiyonu” verilecek. Saat 18.30.’da fener alayı, konser alanı olan ONEL AVM önüne gelecek. Saat 19.00’da ise; ONEL AVM önünde Azerbaycan Devlet sanatçısı Elza Seyidcahan, Azerbaycan Halk Ozanı Ozan İlham ve Grup Pandora Konseri gerçekleştirilecek.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO