Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YAVUZ ” ÇANAKKALE GEÇİLMEZ”

CHP Merkez ilçe yönetimi

CHP Merkez ilçe yönetimi Çanakkale Destanının 109.yıldönümü nedeni ile yazılı açıklama yaptı.

Merkez İlçe Başkanı Ali Yavuz tarafından yapılan açıklamada ;

” Milletimizin kaderini tayin eden, Türk bağımsızlık mücadelesinin, azminin ve inancının en büyük örneği olan Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen Türk Milleti, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından üstün tuttuğu vatan topraklarını canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

Çanakkale ruhunda; kardeşlik, hak, hukuk, mertlik, yiğitlik, insanlık dersleri vardır. Büyük Önder Atatürk’ün verdiği “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” emri ile birlikte kazanılan Çanakkale Zaferi; bağımsızlığımızı savunmak, yurt topraklarımızı korumak için yapılmıştır.

18 Mart, olağanüstü özverilerle, kan, gözyaşı ve nice can pahasına ulaşabildiğimiz bağımsızlığımız ve Cumhuriyetimize, çok büyük bedeller ödeyerek elde ettiğimiz kazanımlarımıza sahip çıkma bilinç ve irademizin tazelendiği, güçlendiği günü ifade eder.
Çanakkale Zaferi; vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın ve azmin, taktik ve dehanın zaferidir. Aziz Şehitlerimizin, birlik ve beraberlik içinde gösterdikleri bu onurlu ve kararlı duruş ile “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırmıştır.

Çanakkale Savaşı, Balkan Savaşlarından sonra Anadolu’ya sıkışmış bir Ulusun yeniden dirilişinde önemli bir zaferdir. Çanakkale savaşı fedakârlığı, vatan sevgisini, şehit olmayı göze alan bir ulusun, yenilmeyeceğini ortaya koymuştur. 

Çanakkale, bin yıllık tarihimizin her anına damga vuran istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın, çok büyük fedakarlıklarla bir kez daha teyit edildiği yerdir. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını hazırlayan Çanakkale Zaferi, bizim tarihimizin önemli savaşlarından biri olmuştur.

Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bize emanet edilen kutsal vatan toprağına sahip çıkmak için bugün bizlere düşen görev; Çanakkale’de birlik ve beraberlik içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek ve gelecek nesillere bu bilinci aktarmaktır.
Onların yüksek özverilerinden bugün için de alınacak dersler vardır. Bugün Çanakkale zaferinin 109. yıl dönümünde başta; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  düşünce arkadaşlarını ve bu uğurda canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmet, minnet, saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun..

Web Tasarım & SEO: Best4SEO