Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YAVUZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ali Yavuz 24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile yazılı bir mesaj yayımladı. 

Yayımlanan mesajda;

 

Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır… Zira Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

  • Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri sizlerin yetiştireceği nesil, yine bu CUMHURİYETİN ve Demokrasimizin yılmaz savunucuları olacaktır.
  • Bunu en iyi yine Ulusumuzun kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.” Sözlerinden de net görebilmekteyiz..

Bu duygu ve düşünceler ışığında ‘24 Kasım Öğretmenler gününü’ kutlar, öncelikle baş Öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diler, Yaşamlarını her daim bilime, İnsanlığa ayıran ve İnsan yetiştiren, Yurtsever tüm Öğretmenlerimize de saygılar/sevgiler sunarız.” dendi