Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YAVUZ “TIBBİYE’NİN EMPERYALİST İŞGALE KARŞI BAŞLATTIĞI MÜCADELENİN KUTLANDIĞI GÜNDÜR”

“14 Mart, doktorların günü olsun diye üretilmiş bir bayram değildir. TIP BAYRAMI’nı kutluyor, her zaman değerlerinin bilindiği, haklarının verildiği çalışma koşullarına kavuşmalarını diliyor, en içten duyularımızla saygılarımızı sunuyoruz.”

"14 Mart, doktorların günü

Karabük Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ali Yavuz “14 Mart, doktorların günü olsun diye üretilmiş bir bayram değildir.” diyerek yazılı bir basın açıklamasında bulundu

Yavuz açıklamasında şunları ifade etti; ” 14 Mart 1919; 1. Dünya Savaşı sonunda fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş, orduları dağıtılmış, memleketinin her köşesi bilfiil işgal edilmiş bir milletin çocukları olan Tıbbiyelilerin özgürlük mücadelelerinin ilk adımı, Ulusal Bağımsızlık Savaşımız’ın ilk kıvılcımlarındandır İşte ilk TIP BAYRAMI bu ortamda, 14 Mart 1919’da İngilizlere karşı başkaldırı olarak gerçekleştirilmiştir.

14 MART TIP BAYRAMI, Tıbbiye’ nin emperyalist işgale karşı başlattığı mücadelenin kutlandığı gündür. Bu özelliği nedeniyle bize aittir, sadece ülkemizde kutlanır

Türk Ulusu’nun dün olduğu gibi bugün de nice Tıbbiyeli vatanseverkeri vardır ve onlar; vatandan başka aşk, milletten başka sevgili bilmediler, bilmezler, hiçbir yere gitmediler, gitmezler.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak; milletinin hizmetinde olan değerli,vatansever hekimlerimizin TIP BAYRAMI’nı kutluyor, her zaman değerlerinin bilindiği, haklarının verildiği çalışma koşullarına kavuşmalarını diliyor, en içten duyularımızla saygılarımızı sunuyoruz.”

Web Tasarım & SEO: Best4SEO