Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KABİNEDE REVİZYON SESLERİ

    Yerel seçimde 10 bakanı

 

 

Yerel seçimde 10 bakanı büyük şehirlere aday gösterecek Erdoğan, kabinede revizyona gidiyor..

 

 

 

 

 

KABİNEDE REVİZYON BEKLENTİSİ ARTTI 

 

 

Önümüzdeki yılın mart ayında yapılacak yerel seçimlerde bazı bakanların isimlerinin, büyükşehir belediye başkanlıkları için geçmesi nedeniyle önümüzdeki ay kabine revizyonuna gidileceği belirtiliyor.

 

 

AK Parti tüzüğünde bulunan üç dönem şartından dolayı bazı bakanlar 2015 yılında yapılacak genel seçimlerde milletvekili olamayacaklar.

 

Bu tüzük maddesinin sadece Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için değiştirilebileceği konuşulurken, yaklaşık on ismin 2014’te büyükşehirlerin başına geçmesi planlanıyor.

 

Bundan dolayı, ekim ayında, Bakanlar Kurulu’nda değişiklik yapılması öngörülüyor.

 

Gerçekleştirilmesi beklenen revizyonun, AKP’nin önümüzdeki sürece ilişkin, yerel seçim stratejisi ve genel  seçimlere  yönelik  politikalarına  dair önemli göstergeler sunacağı ifade edilirken, Taraf gazetesinin kaynaklarına göre  AK  parti  kurmayları, şu an, yerel seçimlerde gösterilecek adaylar için son hazırlıklarını yapıyorlar.

 

81 il ve tüm ilçe merkezlerinde yapılan kamuoyu anketleriyle, partinin ayrıntılı oy oranları ve mevcut belediye başkanlarının  performansının yanı sıra, önümüzdeki yerel seçimlerde kimi aday görmek istedikleri öğreniliyor.

 

Alınan cevaplar, adayların belirlenmesinde önemli bir kriter olarak kabul edilecek denirken   yine  AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın çalışmaları sonrasında elde edilen araştırma sonuçları Başbakan Erdoğan’a sunulacağı ve kararın da önümüzde ki günlerde kamuoyuna açıklanabileceği ifade ediliyor.

 

Adayların eylül sonu veya ekim başında açıklanması bekleniyor. Ardından da, Bakanlar Kurulu’nda revizyon   gerçekleştirilmesi  planlanıyor.