Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yeni Yıl , Dostluklar, KASIT…

YENİ YIL YENİ UMUTLAR…

YENİ YIL YENİ UMUTLAR…

IMG_7340

Yeni yıla girerken herkesin gönlüne göre bir yıl dileklerimizi iletelim. Ülkemiz için Barış, Demokrasi, Hürriyet,Birlik ve beraberlik , İnsanlık için Sağlık,Mutluluk,huzur dileklerimizle güzel seneler diliyoruz.

Bir yılı daha geride bıraktığımız şu günlerde Ülke gündemi siyasetle ısındıkça ısınıyor.. Bu sıcak ortamda yerel seçimlere doğru günler hızla ilerliyor.

Ak parti Mehmet Ceylan , MHP Rafet Vergili, CHP Erdal Demir ve SP ise Osman Malkoç ile KARABÜK Merkezde yola çıkarken, Safranbolu’da AK Parti Dr Necdet AKSOY ile yola devam edecek görüntüsü içinde. MHP ; CHP den ayrılan Mustafa ÖZATA ismini belirlemesinekarşın ,CHP 4-5 Ocak tarihinde PM ismi belirleyecek. Yenice ‘de AK Parti Zeki Çaylı CHP Celal Beşevli ile yola çıkarken Eflani’de AK parti adayı İbrahim ERTUĞRUL , Ovacık’ta CHP adayı Ünal Gülem, isimlerine ESKİPAZAR için Dursun BAŞ ismini ekleyebiliriz.

Seçmen bu seçimlerde , Karabük’e gelecek ,gelebilecek yatırımları tartmaya şimdiden başladı. Şurası bir gerçek ki kendini en iyi yorumlatan adaya yönelecek sessiz bir çoğunluk var … Her seçimde olduğu gibi bu seçimlerde de , konuşulanlar, anketler, yorumlar haricinde sessiz , kararsız bir kitlenin de gözlerden uzak tutulmaması gerekiyor. Unutmayalım ki her seçim son akşam alınır anlayışı bu seçimde yine yaşanabilir.. Zira siyasette ahtı vefa yerini bir anda siyasi kültürün verdiği dürtü ile yön değiştirebiliyor…Hele hele paranın mertliği bozduğu günümüz şartlarında son günlerde dönebilecek dolaplar , iddialar şimdiden mide bile bulandırmaya yetiyor..…

Atalarımız “Ne ekerseniz onu biçersiniz” demiş … Mevlana’mızın günümüze akıp gelen onca güzel sözleri vardır bu anlamda… “Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol. “ bugünler de önemlidir bize göre…

Etrafınıza bakın PARA için DOTLUKLARINI Satabilecek onca Tufeyli, oportünist var ki… Elinden tutup cemiyetlere güven verdiğiniz , sahip ,çıktığınız ama sonrasında güveninizi boşa çıkartan onca tufeyli tip var ki..

Onun için siz siz olun MEVLANAMIZIN şu sözlerini kulağınıza küpe edinin. “Kayan yer görünce su gibi akma / Menfaat uğruna dostlarını satma/ Eğer bu Dünyada huzur ararsan / Olur olmaz herkesi dost sanma..”

KARABÜKSPOR

Karabük sporun son haftalarda yaşadığı yükseliş trendi tesadüfü olabilir mi? Çoğu kez üzerinde durmuşuzdur. Karabük’te Teknik Patronluk yapacak olan isim şansını iyi kullanırsa başarıya imza atar. Yaşadığımız birçok örnekleri vardır. Ali kemal Denizci 1992 yılında bu kentte gelirken Futbolculuğu ile tanınıyordu, Karabük’ten ayrılırken Teknik direktörlüğü ile anılır oldu. İlyas Tüfekçi bu kentte Teknik direktörlüğünü kanıtladı. Giray Bulak , Hasan Vezir bunlara farklı gösterilecek örneklerdir. Kısacası bu kentte TD yapan , buradan ayrıldıktan sonra , sunulan imkanları, kıymeti, değeri anlar..Tabi sunulan bu imkanların,değerin kıymetini anlamak var birde.

Bu anlamda son örnek,Tolunay Kafkas, Lua Lua’ya endeksli takımın resmini birkaç fırça darbesiyle değiştirdi. Bir kişi üzerine kurulu oyun planından takım kurgusu gereken sistemi planladı.
Takım oyunu esas alındı.Başarı grafiği ağır ağır yükseldi.
Kent ve Yönetim Tolunay KAFKASI baş tacı yaptı, o da hakkını verdi…Karşılığını verdi..

TEK SIKINTI STADYUM

Karabük spor için tek sıkıntı dört senedir bitmeyen,Gençlik Spor Müdürlüğünün ilgisizliği yüzünden yılan hikayesine dönen STADYUMDUR.

Onca yazı,onca yorum…!

Halen süresi cezai işleme girmiş bitirilmesi için 900 gün artı ilave süreler verilmiş olmasına karşın bitirilemediyse  tek bir nedeni vardır , bize göre…..KASIT…

Bu kasıt SEÇİLMİŞLERE Mİ, ATANMIŞLARA MI tartışılır..Ancak bir KASIT vardır ortada.
900 güne ARTI GÜNLER ve Halen BİTMEYECEK Olan STADYUM..

Mart sonlarına doğru bitebilir mi…
Bilemiyoruz…BU memlekette TBMM Başkanına verile, Karabük Valisine verilen, Milletvekillerine verilen sözler yerine getirilemezken biz nereden bileceğiz..

Sadece SABIRLA Bekliyoruz..
TARİHE Not düşerek….