Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YENİCE İFTARI SOKAK’TA AÇTI

      YENİCE

 

 

 

YENİCE AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN VERİLEN İFTARA YAKLAŞIK 1200 KİŞİ KATILDI.

 

 

 

 

 

YENİCE İFTARI SOKAK’TA AÇTI

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, “Ramazan ayının bereketinden ve İnsana getirdiği sağlık-huzur ortamından yararlanıyoruz,Yenice’ye gelirken İl Emniyet Müdürü Oktay beyi aradım ve sordum bu ay ve bundan önceki aylarda ki suç oranları nedir diye , sadece burası için söylüyorum %37 azalma var, buda bu ay içinde ne kadar hoş görülü ve paylaşımcı olduğumuzun bir başka göstergesidir ” dedi.

 

Müslümanlar, oruç ibadetini şu ramazan ayını huzur içerisinde yaşasınlar. Yok bunların böyle bir düşünceleri yok. İşte bir yıl önce Mısır’da yapılan seçimler. Bir siyasi parti iktidar oldu. Bir yıl oldu, askeri darbe yaptılar. Biz burada huzur içinde iftarlarımızı açarken Mısır’da  kardeşlerimizin durumu yüreklerimizi dağlıyor. Keşke bunlar olmasaydı. 1.5 milyarlık İslam alemi huzur ve barış içerisinde Ramazan’ı yaşayabilseydi. Bizim ülkemizde ufak olumsuzluklara rağmen bunu yaşamanın gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.

 

Şahin, Ramazan ayının insan hayatını da düzene soktuğunu anlatarak, “Sağlık sorunları olanın rahatsızlıkları düzene giriyor. Her şeyi düzenli yapıyorsun ben şahsen bunu yaşıyorum. Ramazan ayında suç oranları da çok düşüyor. Yenice’ye gelirken Karabük İl Emniyet Müdürü Oktay beyden  bilgi aldım. Ramazan ayından önceki 3 hafta ve ramazan içindeki 3 hafta yaşanan suç oranlarını verdi bana.  Burada yaşanan suç oranlarında yüzde 37 azalma olmuş. Her yerde böyle. Mesela Eskipazar İlçemizde bu suç oranın da  yüzde 72 azalma yaşanmış. Bu ne demek mübarek ramazan ayı gelince bakış farklılaşıyor sevecen ve anlayış huzur ve barış geliyor. Bu ayda olanları 11 aya yaymayı Allah nasip eder” dedi.