Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yerime Aday Arıyorum

Yerime Aday Arıyorum Karabük

Yerime Aday Arıyorum

Karabük Belediye Başkanı Rafet VERGİLİ, son günlerde sık sık gündeme gelen RT9 ve Yerel seçimler ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, toplantıda yollarda asfalt malzemesi olarak kullanılan RT 9 maddesi hakkında son kez konuştuğunu vurguladı ve Necdet AKSOY’a göndermede bulundu.
 

Vergili yaptığı açıklamasında “Bizim kullanmış olduğumuz RT9 Türk Standartları tarafından belgelenmiş standart belgesi olan üründür.  Benim faceboookta yapmış olduğum açıklama bir basın açıklaması değildi. Sadece bu konuda facebooktan yorum yapan arkadaşlara istinaden yazılan bir yazı idi. Asla ne Çevre Müdürlüğü yetkililerini ne de,  diğer bakanlıkları kast eden bir ifade değildir. Çevre Müdürlüğü görevini yapar veya yapmaz bu beni ilgilendirmez. Bizim isteğimiz Çevre Müdürlüğü bizimle yazışmalar yaparken biraz daha hassas davransınlar. Biz insan sağlığını tehlikeye sokacak hiçbir uygulamayı yapmayız onun için bu olay üzerinden kimse polemik yapmasın. Biz insan sağlığı ile ilgili kilometrelerce aspesli boruyu değiştirdik. Bize şimdiye kadar kullanmış olduğumuz RT 9 ile ilgili hiçbir belge ne sunuldu, ne de bildirildi. Bırakın bunu bu uygulamanın durdurulması ile ilgili bir yazı gönderilmedi. Şunu yaparsınız bu madde şu nedenlerde dolayı zararlıdır kullanamazsınız denilmedi. Bunun söylenebilmesi için ithalat izinleri, üretim izinlerini olmaması lazım birde Türk Standartları Enstitüsü buna belge vermemesi lazımdır. rafetBu 20 veya 30 sektörü ilgilendiren bir hammaddedir. Ben bundan sonra bu konu ile ilgili fazla tartışmalara girmeyeceğim. Eğer bize bu konu ile ilgili çok ciddi bir rapor sunulduğu andan halk sağlığı ile ilgili her türlü tedbiri alırız. Çünkü bizim ilk hedefimiz çevre sağlı, halk sağlıdır. Bizim çevre ve halk sağlığı ile ilgili hiç kimsenin başaramadığı bir olayı başardık, dört buçuk yıl gibi bir kısa sürede Karabük’te yüzde 95 doğalgaz kullanılmasını sağladık. Kullanmış olduğumuz madde yasak olsa idi hiçbir zaman biz bu maddeyi kullanmak için ısrar etmezdik, kullanmamızın da bir anlamı olmazdı. Son günlerde bu konu ile ilgili konuşmalar veya kaçamak cevap vermeler hiçte hoş değil.  Benim facebookta paylaşmış olduğum açıklama asla ne kurum müdürü ile ne de milletvekili ile alakalı değildir. Milletvekilimizin söylemiş olduğu sözler bizim kabul edebileceğimiz sözler zaten değil. Bilmiş olduğu bir şey varsa, bunu bize net bir şeklide söylemesi lazım. Şunu belirtmek istiyorum ki; bugünden sonra bu konu ile ilgili bir açıklama yapmayacağım seçimler sonuna da bu konu ile ilgili görüş belirtmeyeceğim. Biz asla kullanılmayacak bir malzemeyi kullanmadık. Şimdiye kadar bize hiçbir şeklide bu malzemeyi kullanmayın diye gelmiş bir talimat yoktur. Bu konunun siyaset malzemesi olarak kullanılması hiçte hoş değil. Çünkü yıllardır Karabük ve Safranbolu bu asfalt malzemesini kullanmış.” dedi.

Önümüzdeki Yerel Seçimlerde Aday mısınız ? şeklinde sorulan soruya  adaylık için daha henüz karar vermediğini belirterek “Yerime iyi bir aday bulabilirsem aday olmayı düşünmüyorum” dedi.