Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YILLARDIR ÇÖZÜLEMEYEN HASTANE OLAYLARI SONUNDA ÜLKE GÜNDEMİNDE DE PATLADI..

AKAY “Sayın Cumhurbaşkanı 100 milyarlık tasarruftan bahsediyor. Tasarrufun için denetim mekanizmasının da genişletilmesi, sorumlulardan hesap sorulması gerekiyor”

AKAY "Sayın Cumhurbaşkanı 100

Karabük Eskipazar ve Ovacık Devlet Hastaneleri için yaptığımız haberler , çözülemeyen sorunlar en sonunda ülke gündeminde patladı. Zemin etütleri tam yapılmadan inşa edilen Eskipazar ve Ovacık Devlet Hastanelerinde temel kayması, nedeniyle kullanılamaz hale gelmesi yanı sıra  milyonlarca liralık kamu kaynağının heba edilmesinin sorumluları da ortada olmayışı ise tam bir muamma….

İktidar bir bir tasarruf önlemleri açıklarken Karabük’teki hastane inşaatları iş bilmezliği ve israfı gözler önüne serip kamu kaynaklarının nasıl boşa harcandığı tüm ülkeye örnek oldu.

Eskipazar Devlet Hastanesi 2016 yılında 8 milyon 887 bin TL (3 milyon dolar) ödenerek yapılmış,  ardından zemin kayması nedeniyle hastane kullanılamamıştı.. Ovacık Devlet Hastanesi ise 2020 yılında 9 milyon 974 bin TL’ye (1 milyon 357 bin dolar) mal edilirken yine  zemin kayması nedeni ile tamamlanamamış, her iki yatırmada milyonlara çöpe gitmişti…

Siyasilerin yatırım ödenekleri çıkarttığı ancak bürokratların iş bilmezliği ile ihaleler de tam bir kaos yaşandığı KARABÜK merkez de yıllardır DEVLET HASTANESİNİN olmayışı ise sağlıkta farklı bir dert olarak konuşulmakta..

Bugün SÖZCÜ Gazetesi ” MİLLETİN PARASINI BÖYLE ÇÖPE ATIYORLAR ”  manşeti ile verdiği haberde konuyu ele alırken ” Karabük’teki 5000 Evler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 2015 yılında yıkıldı ve Sosyal Hizmetler Meslek Yüksek Okulu yapımı için 2017’de 14 milyon TL (5 milyon 385 bin dolar) ödenerek temeli atıldı. Meslek Okulu tamamlandı ancak bu kez de binanın Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ek binaya çevrilmesine karar verildi. Bu kez de 10 milyon TL (419 bin dolar) daha ödendi. Yani Kadın Doğum Hastanesi’nin yeniden hastane binasına çevrilmesi için 24 milyon TL ödenmiş oldu.” diyerek Karabük’te geçmiş yıllarda ki Sağlık sektöründe yaşanan skandallara adeta parmak bastı

Karabük CHP Milletvekili Cevdet AKAY’ın  TBMM çatısı altında gündeme taşıdığı HASTANELER SKANDALI ile ülke gündemine bir kez daha gelirken  üzerine basa basa dikkat çektiği konu ise ‘Sorumluların ortada olmayışı ve hesap sorulmayışı” oldu

AKAY; “Kaynakların nasıl israf edildiği ve savurganca kullanıldığıyla ilgili bu müsebbiplerden de bunu yapanlardan da hesap sorulmuyor. Sayın Cumhurbaşkanı 100 milyarlık tasarruftan bahsediyor. Tasarrufun için denetim mekanizmasının da genişletilmesi, sorumlulardan hesap sorulması gerekiyor” diyerek  hesap sorulmamasının ise ayrı bir skandal olduğuna dikkat çekiyor..

İŞTE YAYGIN GÖRSEL MEDYADA Kİ HABERLER

Web Tasarım & SEO: Best4SEO