Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yolbulan “Beşyüzbin Liralık Tasarruf Var”

———————————————– Karabükspor Kulüp Başkanı

———————————————–

Karabükspor Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan

Karabük Gündemin sorularını yanıtladı..

 

yolbulan

Yolbulan “Stadyumu 3 Yıllığına Alacağız” 

 

Karabük Gündemin stadyumun 3 yıllığına Gençlik Spor Genel Müdürlüğünden alınması ile ilgili olarak kamuoyunda Karabükspor bu işten zarar eder görüşüne karşın “ben öyle düşünmüyorum, Dr. Necmettin Şeyhoğlu stadının kulüp yönetiminde olmasının maddi ve teknik pek çok avantajı olduğunu gördük.” diyerek stadyumun neden alınması gerektiğini tek tek anlatan Yolbulan “bu işten Karabükspor karlı çıkacaktır, Yıllık 500.000 Tl karlı olacağımızı tespit ettik”  dedi.

 

İşte Karabük Gündemin Soruları İşte Yolbulan’ın net cevapları..

 

www.karabukgundem.com 

Karabük Gündem ; Sayın Yolbulan stadyumun Karabükspora, GSGM’den  3 yıllığına devri konusunda kulüp bu işten zarar eder,ısınma,enerji ve personel sorunları yaşanır astarı yüzünden pahalı olur görüşü var siz neler diyeceksiniz ?

 

Mustafa Yolbulan (Kulüp Başkanı) ;

Öncelikle bir Karabüklü olarak sorumlu gazetecilik yaklaşımınız için teşekkür ederim.

Kardemir Karabükspor Kulübü mevcut yönetim yapısında gündemimize gelen her konu, Karabükspora ve Karabük şehrine getirisi ve olası zararları titzlikle masaya yatırılarak ele alınmaktadır. Zaten kısıtlı bütçelerle ilerlemeye ve doğru adımlarla maksimum faydaya ulaşılması hedefleniyor.

Bildiğiniz gibi Kardemir Karabükspor olarak süper ligde yer alıyoruz. Maçların oynandığı stadyumlar açısından bakıldığında süper lig takımları içerisinde yönetimi kendi uhdesinde olmayan tek takım Karabükspor. Yönetime geldiğimiz günden bu yana yaptığımız hesaplar neticesinde Dr. Necmettin Şeyhoğlu stadının kulüp yönetiminde olmasının maddi ve teknik pek çok avantajı olduğunu gördük.

UEFA ve TFF kriterlerinin sağlanabilmesi ve maç operasyonlarının sağlıklı yapılabilmesi açısından hali hazırda elimiz maddi manevi sürekli stadın üzerindedir. Yönetimizde olsun olmasın.

Ayrıca, mevcut uygulamada bu statta maç oynamanın maliyeti oldukça yüksek. Çünkü, bu haliyle maç başı kiranın yanısıra hasılat payı, görevli personel gideri ve en önemlisi de Naklen Yayın yeri kirası olarak yüklü bir rakam sahamızda oynadığımız her maç sonunda GHSGM’ye ödenmektedir.

Üstelik bu rakamlar, süper ligde daha önce şampiyon olmuş beş takım ile yapılan maçlarda daha da yüksek ödenmektedir.

Sadece Naklen Yayın yeri kirası olarak ödenen rakam yıllık olarak oldukça yüksek düzeylerdedir.

Şampiyon takımlar ile oynanan maçlarda ödenen rakam 75,000 TL düzeyinde. Yılda beş adet oynandığı düşünüldüğünde yıllık ödenen rakam 375,000 TL dir.

Normal takımlar ile oynanan maçlarda ödenen rakam ise ortalama 38.000 TL. Yıllık olarak 456.000 TL. Oynadığımız iki UEFA Kupası maçının toplam maliyeti 185.000 TL.

Bu rakamların içerisinde oynanacak Türkiye Kupası maçlarının maliyeti de bulunmuyor. En az üç maç oynanacağını düşünürseniz toplamda 100.000 TL gibi bir rakam da toplama eklenecektir.

Gördüğünüz gibi kabaca toplam 1.116.000 TL gibi bir maliyet bulunuyor.

Bu arada halihazırda stadın her maçta full jeneratör ile aydınlatıldığını ve mazot ihtiyacının da kulübümüz tarafından karşılanmakta olduğunu belirtmek isterim.

Stadın ısıtmasının da sadece maç günleri çalıştırıldığı bilgisini de vermemde fayda var. Sürekli ısıtılmamaktadır. Söz konusu malyetler geçtiğimiz 2013-2014 sezonunda 1.000.000 TL düzeyinde gerçekleşmiştir.

stad

Karabük Gündem ; Sayın Yolbulan verdiğiniz bilgilere göre stadyum kesin alınacak.Peki son aşaması nedir.?

Mustafa Yolbulan (Kulüp Başkanı)

Kulüp olarak, Stadın uzun dönem kiralanması konusunda prosedürel olarak son aşamaya gelindiği bilgisini verebilirim. GHSGM Hukuk Kurulunun hazırlayacağı protokol için beklemedeyiz.

Protokol imzalandıktan sonra verimli ve yeter sayıda sabit personel ile yönetimini organize deceğiz.

Sadece maç günlerinde gerekli ilave personel kullanımını hedefliyoruz.

Bu şekilde maliyetleri minimize ederek ve yukarıda bahsi geçen maliyetleri tasarruf etmek suretiyle belirli bir maddi fayda elde edileceği açıktır. Ki bu tasarruf rakamının personel ve bakım onarım giderleri de dikkate alınarak yıllık 500.000 TL düzeyinde olacağı görünüyor.

Bu hesaplamaları yaparken, stadyumdan başkaca gelir elde etme hesabına hiç girmedik. Karabük ve dinamiklerini gayet iyi biliyor ve anlıyoruz.

ismet_market

Web Tasarım & SEO: Best4SEO