logo

05 Eylül 2017

Halk Danslarını Sevenler DİKKAT..!!

 

Geçen sene kurulan ve yöresel halk danslar konusunda çalışmalar yapan SAFRAN HALK DANSLARI grubu her yaştan dansçıları bir raya getirirken profesyonel çalışma ile de Uluslar arası yarışmalara katılarak bölgenin tanıtımında hizmetine devam ediyor.

Geçen sene Makedonya ‘nın Ohrid festivaline katılan ve büyük beğeni alan Safran Halk Dansları gurubu bu dönem içinde yeniden üye kayıtlarına başladı..

Üyelerinin Halk dansları konusunda eğiten ve yöresel oyunlarımız yanı sıra horon vb dansların öğretiminde bulunan grubun tecrübeli hocaları bu sene etkinliklerin çerçevesini de genişlettiklerini ifade ettiler.

16 eylül de Bulak köyünde uçurtma şenliği yaparak yeni dönem çalışmalarına başlayacak SAFRAN Halk dansları grup üyeleri Karabüklüleri açılış ve kutlamalar için “uçurtmasını alan gelsin” diyorlar.

Öte yandan gurubun daha da gelişimi için halk oyunu kostümlerine ihtiyaç olduğunu belirten dans hocaları bu konuda Kültür Müdürlüğü ve Karabük Valiliğinin yardımcı olmaları istiyorlar..

Karabük ve bölgeyi temsil eden SAFRAN Halk dansları ekibine “kostüm için bağış desteğine  ihtiyaç olduğunu vurgulayan dans hocaları  böylesi kültürel etkinliklerin desteklenmesi gerekir görüşlerini dile getiriyorlar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ