10  Kasım Anma Mesajları

Son Güncelleme : 09 Kasım 2016 - 16:15

10-kasim-ata

Vali Mehmet Aktaş’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve müstesna devlet adamı Gazi Mustafa Kemal’i ,ebediyete intikalinin 78.yıldönümünde,tüm Karabük halkı ile birlikte yürekten şükran ve saygıyla yad ediyoruz.

Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk,ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkanlara rağmen,milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk,”Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”sözüyle,Cumhuriyetimizin sonsuza dek yaşatılması konusunda milletimize olan güven ve inancını ifade etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti,milli iradeyi esas alan,demokratik ve insan haklarına saygılı,bölgesinde ve dünyada söz sahibi saygın bir ülkedir.

Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamış Mustafa Kemal Atatürk’ü,onun silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi en kalbi duygularımla,rahmet ve şükranla anıyorum.

*****     *****    *****    *****    *****

Karabük Milletvekili Prof.Dr Burhanettin Uysal’ın Anma Mesajı 

AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Uysal yayınladığı mesajda; “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78’inci yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözüyle, Cumhuriyetimizin sonsuza dek yaşatılması konusunda milletimize olan güven ve inancını ifade etmiştir. Bugün milletimiz ve devletimiz karşı karşıya kaldığı tüm badireleri bertaraf etme kararlığına ve gücüne sahiptir.

Cumhuriyetimizin 100. yılında bugünkünden çok daha güçlü, çok daha itibarlı, çok daha demokratik, çok daha müreffeh bir Türkiye olacaktır. Bu bilinçle bizler gelecek hedeflerimize emin adımlarla ilerlerken, birlik ve beraberlikte ısrarcı olmaya devam edecek, özgürlüklerden asla taviz vermeden barış ve huzur içinde Türkiye’yi büyütmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. 

Bu düşüncelerle,  Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi saygı, rahmet ve dualarla, gazilerimizi de şükranla anıyorum.” dedi.

 

*****     *****    *****    *****    *****

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin 10 Kasım Mesajı

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 

Vergili mesajında; “Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde, verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığını muhafaza etme, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün en büyük ideali, temellerini attığı Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmaktı. Yok oluşun eşiğinden dönerek, büyük bir kararlılık gösteren milletimiz, bu yolda önemli mesafeler kat etti. Bütün bunlar, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır.

Bugün bizler Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini muhafaza ederek, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği muasır seviyelere taşıyarak yolumuza devam etmekteyiz. İnanıyorum ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir. Bu inançla ve bir kez daha, vefatının yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

*****     *****    *****    *****    *****

Başkan Aksoy’un 10 Kasım Mesajı

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 77. Yılı nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Aksoy mesajında şunları söyledi; “Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz komutan ve büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 77’inci yılında minnetle ve şükranla yâd ediyoruz. Hayatını ülkesine adayan Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, kadim medeniyeti üzerinde yükselerek bir yandan miras aldığı Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmakta bir yandan da güçlü bir ülke olarak hiçbir dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin mazlum coğrafyaların sesi olmaktadır. Gururla ifade etmeliyiz ki; bugün ülkemiz dünyada söz sahibi, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde stratejik rol üstlenen, gerçekleştirdiği hamlelerle ilham kaynağı bir ülke konumundadır. Tarihsel süreci içerisinde zorluklarla karşılaşan milletimiz, “İmkânı olan değil, İmanı olan kazanır” diyerek iradesi, duası ve kurtuluş mücadelesi ile her türlü sıkıntının üstesinden gelmiştir. Aziz Milletimiz binlerce yıldır olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde tüm güçlükleri yenecek azim ve kararlılıktadır. Bugün hak ve özgürlükler konusunda önemli mesafeler kat ederek bir yandan demokrasimizi üst seviyelere ulaştırmak diğer yandan da yatırım ve büyük projelerle ekonomimizi güçlendirerek, milletimizin refah seviyesini artırmak için gayret göstermekteyiz. Şehit ve Gazilerimizin ülkemiz için göstermiş oldukları fedakârlıklara karşı bize düşen, o günkü inançla milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacak genç nesillerimizi yetiştirmektir. Bu cennet vatanı bizlere emanet eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve rahmetle yâd ediyoruz. Ruhunuz şad olsun”

*****     *****    *****    *****    *****

 

Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın 10 Kasım Mesajı

 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78’inci yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat 10 Kasım mesajında, saygın bir lider ve büyük bir komutan olan Atatürk’ün fikir ve başarıları ile dünya milletlerine örnek teşkil ettiğini söyledi.

Rektör Polat, ülkenin ve milletin içinde bulunduğu en zor zamanda Atatürk’ün liderlik ettiği istiklal mücadelesini başarıya ulaştırdığını belirterek şunları söyledi: “Ecdat yadigarı vatan topraklarının savunulmasında, milletimizin istiklale kavuşma mücadelesinde saygın bir lider ve komutan olarak önderlik yapmış Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 78. yıl dönümünde saygı ve rahmetle yad ediyoruz.” 

*****     *****    *****    *****    *****

AK Parti İl Başkanı T.SAYLAR’IN,  10 KASIM Mesajı

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 78. yıldönümünde anma mesajı yayınladı.

Saylar “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 78. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Başkan Saylar yayınladığı mesajında : “Mustafa Kemal, vatan topraklarımızın savunulmasında ve istiklale kavuşma mücadelemizde öncülük yapmış saygın bir liderdir.  Türkiye’nin bağımsızlık ülküsünü benimseyen ve müşterek idealler çevresinde milletimizi birleştiren güçlü bir kimliktir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet bıraktığı değerleri daha da yükseklere taşımak bizim temel ilkelerimizdendir. Millet egemenliğinin her şart altında korunması ve savunulması ülküsü bugün milletimizin en temel gücü konumundadır. Türk milleti olarak şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi varlıklarından aldığımız güçle asla çizgimizi bozmadan milletimizle birlikte yürüyüşümüze büyük bir kararlılıkla devam edeceğiz. Bu düşüncelerle vefatının 78. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla yad ediyorum” diye konuştu.

*****     *****    *****    *****    *****

CHP İl Başkanı Av Erdoğan Dinçel’in 10 Kasım Anma Günü Mesajı

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, önderimiz ve başta mazlum milletler olmak üzere tüm dünyaya örnek olmuş büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 78. yılında saygı, rahmet ve giderek büyüyen bir özlemle anıyoruz.

Atatürk’ün ilke ve devrimleri, bölgemizde ve dünyadaki huzur, barış, istikrar arayışlarına ışık tutmakta; daha iyi bir yaşam kurma azmiyle çağdaşlaşmak için mücadele eden bütün halklar, Atatürk’ün mücadelesinden ilham almaya devam etmektedir. Bu bağlamda 10 Kasım sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, O’nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz bir gündür. Yolumuzu da, kendisinin akıl ve bilimi temel alan düşünce sistemi aydınlatmakta, karşılaştığı bütün güçlükleri yenmesini bilen direnci, bize güç vermektedir. ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Atatürk’ün fikir ve ideallerinin ışığında, onurlu bir gelecek, huzurlu bir toplum ve kimsesizlerin kimsesi olan bir Cumhuriyet hedefimizi gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır. Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, birlik, beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine sahip çıkan vatandaşlarımızın kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacak, çağdaş dünyada hak ettiği yere yükselecektir. Bu inançla, Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla selamlıyor ve sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyoruz.”

 

*****     *****    *****    *****    *****

 

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI  YÖNETİM KURULU BAŞKANI  TUNCAY ÖZCAN’IN 10 KASIM MESAJI

Büyük kurtuluş mücadelemizin başlatıcısı ve önderi, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü bir 10 Kasım’da daha şükran ve minnetle anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk, yapmış olduğu mücadele ile Türk Milletinin kaderini ve tarihin akışını değiştirmiştir. Milletimiz onun önderliğinde, dünya tarihinin en başarılı mücadelesi ile bağımsızlığını kazanmıştır. Her zaman minnet ve şükran duyguları ile andığımız Atamızı anlamanın yolu, onun göstermiş olduğu yolda, çağın şartlarına uyarak yeni hedefler koymak ve bu hedeflere kararlı adımlarla ilerlemektir.
Bu duygu ve düşüncelere, aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadelemizin Kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.