10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları

Son Güncelleme : 09 Ocak 2018 - 13:13

 

10 Ocak Gazeteciler Günü Karabük Valiliğinin güzel bir organizasyonu ile başladı. Pazartesi Karabük Valisi Kemal Çeber’in verdiği kahvaltı ile başlayan anma İl özel İdaresi Başkanı Ahmet Sözen ve Safranbolu Kaymakamı Ürkmezer’in verdiği davet ile devam etti.

Karabük İl Emniyet Müdürü M.Emin Akay Karabük’te ki cemiyetleri gezerek günlerini kutladı.

Gün dolayısı ile Karabük Valisi, Belediye Başkanı ve Milletvekili kutlama mesajı yayımladılar. 

 

Karabük Valisi Kemal Çeber’in 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı 

İletişim dünyasının en güçlü organları arasında yer alan basın; halkın haber alma kaynağı, kamuoyunu bilinçlendirme, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün en büyük güvencelerindendir.

Gücünü, zenginliğini ve malzemesini bulunduğu ortamdan alan basın, her zaman kamu yararını göz önünde bulundurmalıdır.

Toplumun habere, bilgiye ve fikre ulaşmasını, haberin derlenmesini ve yayılmasını sağlayan gazeteciler, kamuoyu oluşturmak ve kamu vicdanının sesi olmak gibi hayati bir göreve sahiptir. Gazeteciler bu yönüyle demokrasinin dayandığı temel güçlerden biri olan toplum adına denetleme işlevini de yerine getirirler.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Meslek ilkelerini ve etiğini göz önünde tutarak, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışıyla çalışmalarını devam ettireceğine inandığım ilimizde görev yapan değerli basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

 

Başkan Vergili’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Vergili mesajında; “Gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok önemli bir misyonu içermektedir.Bu önemli misyonu yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin, mesai gözetmeksizin halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir.

Basın mensubu arkadaşlarımızın hep yanında olduk ve bundan sonraki süreçte de yanlarında olmaya devam edeceğiz. Karşılıklı güven ve saygı çerçevesinde bölgemizdeki basın mensubu arkadaşlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm zor şartlarda, son derece özverili bir şekilde gayret göstererek, kendi etik değerlerini titizlikle takip eden, tarafsız habercilik unsurlarını göz önünde bulunduran gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü  dolayısı ile Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan mesaj yayımladı ve şöyle dedi;

 

Aziz milletimize haber ulaştırabilmek için tüm zorluk ve güçlüklere rağmen yılmadan yorulmadan çalışan gazetecilerimizin objektif, doğru ve duyarlı habercilik anlayışı dolayısıyla basın kuruluşlarımızda görevli tüm gazetecilere bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bizlerin gönlünde ayrı bir yeri olan yerel basınımızın değerli mensuplarının,zor şartlar altında görevlerini yerine getirmeye çalışan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, yaşamını yitirmiş olan bütün gazetecilerimizi rahmetle anıyorum.

 

 

 

 

AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin UYSAL ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili UYSAL mesajında;
“Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından ve temel taşlarından olan basın, her zaman ve her yerde doğru, tarafsız, ilkeli haber vererek, objektif davranarak haber alma özgürlüğümüzü sağlayan en etkili araçtır.

Sürekli kendini yenileyerek daha kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışan, kamuoyu ve kamu arasında köprü kuran, kamuoyunun nabzını tutan, ülkemizin gelişen ve güçlenen demokrasisine önemli katkıları olan basınımız görevini büyük gayretler sarf ederek yerine getirmektedir.

Basın mensuplarımızın her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Onların başarısına zemin hazırlamak, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da AK Parti hükümetleri olarak bizim önceliklerimizden olacaktır.

Karabük ilimizde zaman mefhumu gözetmeksizin, Basın Yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak ülkemizdeki, bölgemizdeki ve ilimizdeki gelişmeleri, halkımızla paylaşma yolunda emek harcayarak, kamuyu yönetenler ile yönetilenler arasında köprü görevi gören; İlimiz ve ilçelerimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif görev alarak emek harcayan gazetecilerimiz başta olmak üzere tüm gazetecilerimizin her daim yanında olduğumuzu belirtiyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık ve mutlulukla görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum.” Dedi.

 

Ürkmezer’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gazeteciliğin, vatandaşlarımızın doğru zamanda, doğru bilgiye ulaşması ve toplumsal farkındalığın arttırılması yolunda çok önemli bir kamusal görev olduğunu kaydeden Ürkmezer; “Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan ve Türk basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle birlikte, her yıl 10 Ocak tarihi “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır”

Bu vesile ile mesai mefhumu gözetmeksizin, halkımıza doğru haberi, en kısa sürede ulaştıran Basın Camiamızın değerli mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

 

 

“Gazetecilik icrası zor olan değerli mesleklerden biridir”

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Polat mesajında şu ifadelere yer verdi: ”Gazetecilik, her koşulda gerektirdiği dinamizm ve fedakârlığıyla icrası zor, ülkenin vicdanı olma vasfını elinde bulunduran değerli mesleklerden biridir. Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olan gazetecilerimiz; ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli kişilerdir.

Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden, Üniversitemizde yaptığımız sosyal, kültürel, bilimsel etkinlikleri ve haber değeri taşıyan diğer gelişmeleri kamuoyu ile paylaşma noktasında her zaman yanımızda yer alan Karabük basını başta olmak üzere; mesleğini gazetecilik etiğine bağlı kalarak yerine getiren tüm basın emekçilerinin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutluyorum ve görevlerinde başarılar diliyorum.”

 

 

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özcan mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Hepimizin gözü, kulağı olan, insanlarımıza doğru, gerçek bilgiyi en hızlı şekilde ulaştırmak üzere fedakarca çalışan, gerçekleri araştıran, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu doğru yönlendirme ve bilgilendirmede doğrudan yana görev alan basın mensuplarının toplumda üstlendikleri bu görev çok hassas ve önemlidir.

Halkın haber alma özgürlüğüne katkıda bulunan tüm basın mensuplarının başarılı bir yıl geçirmesini temenni ediyor ülkemizin her köşesinde özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışan değerli basınımızın meslek hayatlarında başarılar diliyor 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum. “

 

 

 

Kardemir Aş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk ÖZ gazeteciler gününde kutlama mesajı yayımladı ve şöyle dedi,

 

Değerli Basın Mensupları,

 

Haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın yayın kuruluşları, günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Yaşadığımız dünyada meydana gelen gelişmelerden haberdar olmak için ya gazete sayfalarında, ya televizyon ekranlarda, ya da ellerimizdeki cep telefonlarında hergün zamanımızın önemli bir bölümünü geçiriyoruz.

Hepimizin amacı en hızlı, en güvenli ve objektif şekilde yaşadığımız coğrafyadan, ülkemizden ve dünyadaki gelişmelerden haberdar olmak.

Okuduğumuz her haber etkinliğini yitirmese de, güncelliğini yitiriyor ve her an, her gün yeni haberlerin peşinden gidiyoruz.

Biliyoruz ki elimize aldığımız bir gazetenin veya derginin, ekranlarda saniyeler içerisinde izlediğimiz bir haber veya görüntünün arkasında aslında sizlerin büyük emekleri ve fedakar gayretleri var. Her gün gazeteyi bize ulaştıran dağıtıcılardan, matbaadaki dizgicilere ve mizanpajcılara, muhabirlerden kameramanlara ve yazarlara kadar siz basın çalışanları, sadece insanları haberdar etmekle kalmıyor, hem sivil toplumun gelişmesine, hem de demokrasinin sağlıklı bir şekilde işlemesine ve güçlenmesine hizmet ediyorsunuz.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, her kademedeki tüm basın çalışanlarına içtenlikle teşekkür ediyorum.Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde ve bilinçlenmesinde kilit rol oynayan ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına, gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan siz değerli basın çalışanlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum.

 

 

 

Saadet Partisi Karabük İl Başkanı Muhsin ÇEBİ , bir mesaj yayınlayarak “10 Ocak Gazeteciler Günü”nü kutladı.

 

“Gazetecilik mesleği büyük fedakarlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir.

Yeri geldiğinde canını bile feda edebilen basın çalışanlarımız, zor şartlar altında bilgi ve haber akışını sağlayarak toplumun doğru bilgi ile aydınlanmasını sağlamaktadırlar.

Kamuoyuna haber ve bilgi akışını objektif bir şekilde sağlamak, toplumsal sorunlar karşısında kamuoyu oluşturmak gibi önemli misyonu taşıyan basın-yayın organlarında çalışan tüm kardeşlerimizin, 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim.”

 

 

 

 

 

Karabük İletişim Derneği Başkanı İlhan Alpobağa’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Derneği İle ilgili Açıklaması

Sevgili çalışma arkadaşlarım.

Anadolu basınında görev yapmak üstün fedakarlık yapmak demektir. Her türlü olumsuz şartlarla mücadele demektir. Bunu en iyi bilenler biz basın çalışanlarıyız. Hata yapma lüksümüzün olmadığının bilinci ile yöremizi tanıtırken, insanımızın sıkıntılarını dile getirirken bile fedakarlığın kralını yapar yine de kimselere yaranamayız.

Ne gam?

Kimselere yaranma gibi bir derdimizin olmadığını bilenler ve yine bizler biliriz.

Her birinizi kendi cılız ışıkları ile etrafı aydınlatmaya çalışan ateş böcekleri gibi gördüğümüzü her fırsatta ifade eder ve söyleriz.

Aslında 10 Ocak çalışanların başkaldırı, haklarına sahip çıkma gündür ve Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır. Kalemini satmayan, kamera ve mikrofonlarını kiraya vermeyen işini vatan, devlet ve millet sevdası ile yapan, düzene boyun eğmeyen bütün arkadaşlarımızın gününü kutluyor, başta “Basın Milletin Müşterek Sesidir Susturulamaz.” Diyen cumhuriyetimizin kurucusu aziz önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş meslek büyüklerimizi minnet ve rahmetle yad ediyor, mesleği sürdürme çabası içerisindeki mesai arkadaşlarıma sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

 

 

Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği (KGİD) Başkanı Serap Karaoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

(KGİD) yayınladığı mesajda;  “Anayasamızdan aldığı güçle görevini yapan ve yayınlarıyla toplumların haber alma ihtiyacını karşılayan, yönetilenler adına yönetenleri denetlemekte, yapıcı eleştiriler yönelterek toplumsal huzur ve barışın tesisinde önemli bir rol üstlenen medya kuruluşlarında çalışanlar için 10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır.

Medya alanında yapılan hukuki düzenlemeleri, bağımsız ve tarafsız basının teminatı olarak görüyoruz. Medya alanında çalışan arkadaşlarımızın sosyal hakları başta olmak üzere, her türlü iyileştirici, yapıcı çabaların destekcisi ve takipcisiyiz. Mesleki ilkelerden taviz vermeden zor şartlar altında görevlerini yerine getiren bütün meslektaşlarımın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık, esenlik ve başarı dolu bir hayat diliyorum.

 

 

 

 

Karabük ASGD  10 Ocak nedeni ile  üyelerine duyuru yaptı.  Anadolu Spor Gazeteciler Derneği  Gene merkez açıklamasında şöyle dendi; 

 

ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Gazetecilik ülkemizde hiçbir güvencesi olmayan neredeyse tek iş kolu, gazeteciler de adeta ebedi yalnızlığa mahkum edilen sahipsiz emekçilerdir” dedi.

 

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı ve TGF Yönetim Kurulu Üyesi  İbrahim Erdoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne ilişkin, ASGD Genel Merkez Yönetim Kurulu adına bir açıklama yaptı. Ülkemizde hem çalışan gazetecilerin hem de çalışmayan gazetecilerin çözüm bekleyen sorunları olduğuna vurgu yapan Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

“Her 10 Ocak tarihinde gazetecilerin ne yazık ki daha da katmerleşen sorunlarını konuşmak zorunda kalıyoruz. Tabi ki bizler de bu durumdan hoşnut değiliz. Gönül ister ki, böylesine anlamlı tarihlerde, meslek adına umut vaat eden mesajlar verelim, meslektaşlarımızın içini ferahlatan açıklamalar yapalım. Ancak gündemimizde biriken dağ gibi sorunlara her geçen yıl yenileri eklenince ve her gün yüz yüze olduğumuz gerçekler öylece durdukça bu asla mümkün olmuyor. Spor gazeteciliği de dahil olmak üzere gazetecilik genel anlamda ülkemizde hiçbir güvencesi olmayan neredeyse tek iş kolu, gazeteciler de adeta ebedi yalnızlığa mahkum edilen sahipsiz emekçilerdir. Meslektaşlarımız, 10 Ocak 1961 Günü çıkarılan 212 Sayılı yasanın basın çalışanlarına getirdiği kazanımların neredeyse tamamını yitirmiş durumdadırlar. O nedenle 10 Ocak günleri gazeteciler tarafından bir bayram veya kutlama olarak değil, dayanışma günü olarak anılmaktadır. Hem çalışan hem de çalışmayan binlerce meslektaşımız, içinde bulundukları sorunları ancak dayanışma içinde verilecek bir mesleki mücadele ile çözüleceğine inanmaktadırlar. Medya kurumlarımız ekonomik açmazlarla uğraşırlarken, kendilerine güçlükle çalışma alanı bulabilen gazetecilerin gelirleri asgari ücret düzeyine düşmüş durumdadır. 57 yıl önce elde edilen yıpranma hakkının kısıtlanmış olmasının yarattığı olumsuzluk ise aynen devam etmektedir. Bilinen gerçek şu ki, basın kuruluşları ekonomik özgürlüklerini elde etmedikçe ve gelir olanakları artmadıkça, gazeteciler ideal yaşam koşullarına kolay kolay kavuşamayacaklar. Bu nedenlerle, 10 Ocak tarihlerinin, medyanın ve medya mensuplarının sorunlarının ciddiyetle ele alındığı, çözüm yollarının tartışıldığı ve ortak mutabakatlarla bulunduğu günler olarak görmeyi arzı ediyoruz. Büyük ASGD Camiası adına tüm meslektaşlarımızı saygıyla selamlıyoruz.”

 

 

10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısı ile Karabük ASGD şube başkanı Osman Semih Gulen’de meslektaşlarının günlerini kutlayarak “Toplumun habere, bilgiye ve fikre ulaşmasını, haberin derlenmesini ve yayılmasını sağlayan meslektaşlarımızı. kutluyor,  Demokrasinin dayandığı temel güçlerden biri olan toplum adına denetleme işlevini de yerine getirdikleri için kutluyorum. böylesi önemli günler dayanışmanın en önemli anlaşıldığı günlerdir” dedi..

 

 

Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kaya, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Yasama, yürütme ve yargının yanında 4. kuvvet olan basının, geleceğin güçlü Türkiye’si için mutlaka desteklenmesi ve sektörde yaşanan sorunların bir an önce çözümlenmesi gerektiğini kaydeden Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kaya, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Dayanışma günü olarak kutladığımız ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü,’ nedeniyle, çözüm bekleyen sorunlarımızı kamuoyuyla bir kez daha paylaşmak istiyorum.

Ülkemiz, medya alanında kapsamlı bir değişime, yenilenmeye ihtiyaç duymaktadır. Özgürlüklerden çalışma koşullarına, mesleki standartlardan yasal düzenlemelere kadar bir dizi sorunumuz, geniş katılımlı çalıştaylar dizisi ile çözümlenmeli ve alınan kararlar ivedilikle uygulamaya konulmalıdır.

Özellikle çalışma koşulları mutlaka iyileştirilmelidir. 10 Ocak 1961, basında çalışanların haklarına ilişkin 212 sayılı yasanın uygulanmaya başlandığı gündür. Bu yasa, basın emekçilerinin sigortalı çalışmasını, işten çıkarılmaları durumunda ihbar ve kıdem tazminatlarının ödenmesini, yıllık ve haftalık olmak üzere belirlenen tarihlerde izin yapmalarını ve en önemlisi de gazetecilik faaliyetlerini özgürce yürütmelerini güvenceye bağlamaktaydı.

Ancak günümüzde meslektaşlarımız çalışma ve yaşama koşulları ile mesleki yeteneklerini geliştirme ve mesleklerini özgürce yapma olanakları bakımından, ne yazık ki 10 Ocak 1961’den çok daha kötü koşullara sahipler. Basın özgürlüğünü ele alan yasalar yeniden düzenlenmeli, terör suçları dışında, cezaevlerinde yazdıkları yazılar nedeniyle tutuklu bulunan gazeteciler derhal serbest bırakılmalıdır.

Yaşadığımız tüm bu sorunlar nedeniyle, meslektaşlarımız açısından bir bayramdan da söz edemeyiz. Hep tekrarladığımız gibi 10 Ocak’lar ve 24 Temmuz’lar bizim için bayram günü değil, dayanışma günleridir. Tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Basın Dayanışma Günü’nü kutluyorum.”

 

 

Halkımızın haber almasını en zor şartlarda sağlayan değerli basın çalışanlarının varlığı ülkemiz demokratik hayatının vazgeçilmezidir. Ülkemiz ekonomisinin üretim kısırlığı sonucu yaşadığımız ekonomik sıkıntılardan en çok etkilenen kesimlerin başında basın çalışanlarımızın geldiğini biliyoruz. Bu şartlarda görevlerini sürdürmeye devam eden basın çalışanlarımız bu fedakarlıkları her türlü takdirin üzerindedir. Yayıncılık tarih boyunca vatan müdafaasının en ortasındadır. Namık Kemallerden, Mustafa Kemallere kadar milli mücadele önderlerimiz yayıncıdır. Bu değerli bayrağı daha yukarı taşımak için çalışan bütün basın mensuplarımızın çalışan gazeteciler gününü en içten duygularla kutlarım.

Özgün Bozkurt
Vatan Partisi Öncü Gençlik Karabük İl Başkanı

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.