10 Ocak Çalışan Gazeteciler

Son Güncelleme : 09 Ocak 2016 - 16:03

 indir

İçin Verilen Kutlama Mesajları

 

Vali Orhan Alimoğlu’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Basın, halkın en kısa zamanda ve en doğru şekilde bilgi almasına vesile olan, tarafsız ve ilkeli yayıncılık anlayışı ile demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur.
Olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak tarafsız bir şekilde halka aktarmak basının başlıca görevi, doğru ve zamanında bilgi almak da vatandaşın en doğal hakkıdır. Basın, her zaman ve her şartta kamu yararını gözeterek tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını benimsemeli, bir kamu görevi ifa ettiğini unutmadan ülke gerçeklerine ve milli değerlere duyarlı olmalıdır.

Bu bilinçle hareket ederek günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde halkımızı aydınlatan, bunun yanı sıra toplumun talep ve beklentilerini dile getirerek önemli bir sorumluluğu üstlenen, bu meşakkatli mesleği fedakarca bugüne kadar sürdürmüş ilimizin kıymetli basın mensuplarının ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte hayırlı, sağlıklı ve mutlu bir ömür temenni ediyorum.

**************************************************

AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin UYSAL’ın ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ Kutlama Mesajları 

Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından ve temel taşlarından olan basın, her zaman ve her yerde doğru, tarafsız, ilkeli haber vererek, objektif davranarak haber alma özgürlüğümüzü sağlayan en etkili araçtır.

Sürekli kendini yenileyerek daha kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışan, kamuoyu ve kamu arasında köprü kuran, kamuoyunun nabzını tutan, ülkemizin gelişen ve güçlenen demokrasisine önemli katkıları olan basınımız görevini büyük gayretler sarf ederek yerine getirmektedir.

Milletçe birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Onların başarısına zemin hazırlamak, şimdiye kadar olduğu gibi daima bizim önceliklerimizden olacaktır.

Bu önemli görevi icra eden başta yerelde çalışan gazetecilerimiz olmak üzere tüm gazetecilerimizin bu özel gününde yanında olduğumuzu belirtir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık ve mutlulukla görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum.

**********************************************

Karabük Belediye Başkanı Vergili 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vergili mesajında; “Basın özgürlüğü ve basın özgürlüğünü de kapsayan ifade özgürlüğü, çağımızda demokratik yaşamın olmazsa olmazıdır. Gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadelede her türlü takdirin üzerindedir.
Basın mensubu arkadaşlarımızın hep yanında olduk ve bundan sonraki süreçte de yanlarında olmaya devam edeceğiz. Karşılıklı güven ve saygı çerçevesinde bölgemizdeki basın mensubu arkadaşlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle her türlü zorlu şartlarda, son derece özverili bir şekilde gayret göstererek, kendi etik değerlerini titizlikle takip eden, tarafsız habercilik unsurlarını göz önünde bulunduran gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

********************************************

Başkan Aksoy’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy 10 ocak Gazeteciler ve Basın Bayramı Nedeni İle Bir Mesaj Yayımladı.

Aksoy mesajında şu görüşlere yer verdi; “Basın kuruluşları ve çalışanlarının, halkın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılayan demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Kamu yararını gözeterek vatandaşların yalnızca gerçeği öğrenmesine çalışan ve bu işi yaparken mesleğinin gerektirdiği ilkelere uyan bir habercilik anlayışı, toplumsal bilincin ve demokrasinin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. Özgür, bağımsız, çok sesli bir yazılı ve görsel basın, aynı zamanda demokrasimizin de en büyük güvencesidir.

Bu vesile ile demokrasinin sağlıklı bir yapıya kavuşmasının ve en temel insan haklarından biri olan düşünce özgürlüğünün gelişmesinin, basın özgürlüğünün gerçekleşmesi ile mümkün olabileceğini hatırlatarak, başta ilimiz ve ilçemizde görev yapan basın mensuplarımız olmak üzere tüm basınımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” kutluyor, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor, gece-gündüz demeden, günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum. “

                                    ——————————————————

 

Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

 

Basın, demokratik toplumların vazgeçilmez bir unsuru olarak görülmekte ve toplumun aydınlatılması, kalkınması ve gelişiminin sağlanmasında lokomotif görevi üstlenmektedir.

Kamuoyunun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesinde en önemli görevi üstlenen, mesleğini zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde yapan, bir yandan toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatan bir yandan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtıp sosyal duyarlılık içinde hareket ederek her daim fedakârca görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

 

————————————————————

Karabük Ticaret ve San. Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan’ın “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” Mesajı.

Hepimizin gözü,kulağı olan,insanlarımıza doğru,gerçek bilgiyi en hızlı şekilde ulaştırmak üzere fedakarca çalışan,gerçekleri araştıran, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatan, evrensel meslek ilkelerine uyan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Halkın haber alma özgürlüğüne katkıda bulunan tüm basın mensuplarının başarılı bir yıl geçirmesini temenni ediyor,meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

————————————————

Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneğinin 10 Ocak Mesajı

Değerli Meslektaşlarımız,

12 Eylül düzeni ile birlikte gazetecilerin-yayıncıların tümüyle Medyanın  toplu sözleşme düzeni kullanılamaz hale getirilmiş, sendikal hareket işlevsiz duruma sokulmuş,İş güvencesi elinden alınmış, işsizlik ve düşük ücretle çalışma rekor düzeye çıkartılmışken sadece bugün 30 u aşkın gazeteci tutuklu bekletilmekte ve Gazeteci, Medya çalışanı için şartlar işin içinden çıkılmaz hale gelmiştir.

Bu şartlar dahilinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Ülkemizde kutlanmaktadır.

Demokrasiyi, özgürlükleri, AB standartlarını getireceğini vaat edilmişti,  basın özgürlüğünü kapsayan ifade özgürlüğü, çağımızda demokratik yaşamın olmazsa olmazıdır. Gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz,Medya mensuplarımız  düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadelede her türlü takdirin üzerindedir.

Basın mensubu arkadaşlarımızın hep yanında olduk ve bundan sonraki süreçte de yanlarında olmaya devam edeceğiz. Karşılıklı güven ve saygı çerçevesinde bölgemizdeki basın mensubu arkadaşlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle her türlü zorlu şartlarda, son derece özverili bir şekilde gayret göstererek, kendi etik değerlerini titizlikle takip eden, tarafsız habercilik unsurlarını göz önünde bulunduran gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü burukta olsa kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz..

———————————————

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.