Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

217 PROJEDEN 61 TANESİ TAMAMLANABİLDİ

      Kamu

 

 

 

Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi ve il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu 2013 yılı dördüncü toplantısı İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 

217 PROJEDEN 61 TANESİ TAMAMLANABİLDİ

 

page

Vali İzzettin Küçük başkanlığında gerçekleştirilen ve 2013 yılı yatırımlarının değerlendirildiği toplantıya Kaymakamlar, Belediye Başkanları, yatırımcı daire müdürleri ve yatırımcı bölge müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İzzettin Küçük, toplantı öncesi Kastamonu iline bağlı İğdir beldesinden gelen bir heyetle görüşme yaptığını ifade ederek “İğdir Beldesi 52 köyü ile birlikte Karabük İline bağlanmak için müracaat ettiler. Bu 52 köyde ikamet eden vatandaşların %70’inin Karabük’e bağlanmak için imzasını almışlar. İğdir, gerek ekonomi ve ticari faaliyetlerini, gerek ise sosyal faaliyetlerinin büyük bir bölümünü Karabük’le birlikte yürütüyordu. Böyle bir talep bizi memnun etti. Tabi bu bir süreç. Biz bunu Meclisimizde ele alacağız ve muafakat kararı vereceğiz. Bunun akabinde alınan kararı İçişleri Bakanlığına tebliğ edeceğiz. Karabük’ün gelişmesi, güçlenmesi herkes tarafından görülüyor. Bundan dolayı da bir cazibe merkezi oluyor. İnsanlar bu ilde daha fazla hizmet alacaklarına kanaat ediyorlar. Bu şu anlama da gelmesin, Kastamonu’dan bu hizmeti alamıyorlar şeklinde algılanmasın. Kastamonu’nun 1070 köyü var, Karabük’ün yaklaşık 270 köyü bulunuyor. İğdir Karabük Merkeze çok yakın, Kastamonu Merkeze çok uzak. Konunun bu yönüyle ele alınmasında fayda var. Biz kendilerine bunu memnuniyetle karşılayacağımızı ifade ettik.” dedi.

Vali İzzettin Küçük konuşmasının devamında hizmet açısından 2013 yılının Karabük için hayırlı geçtiğini belirterek, 2013 yılı üçüncü dönem itibariyle Karabük’te 217 iş ve projenin yürütüldüğünü söyledi.

Yürütülen 192 iş ve projenin toplam tutarının 1 Milyar 792 Milyon 731 Bin TL olduğunu belirten Vali Küçük, 2013 yılından önce bu projelere 686 Milyon 840 Bin TL harcama yapıldığını ifade ederek “Bu projelerin 2013 yılı ödenekleri 171 Milyon 458 Bin TL’ dir. 2013 yılında yürütülen 217 projenin 61 adedi (% 28) bitirilmiştir. 91 adet (% 42) proje üzerinde ise çalışmalar sürdürülmekte olup, 25 adet (% 12) proje ve işin ihalesi beklenilmektedir. 40 adet (% 18) iş ve projeye ise henüz başlanmamıştır. Söz konusu projeler için dönem sonu itibariyle 76 Milyon TL harcama yapılmıştır.” dedi.

Vali İzzettin Küçük’ün açılış konuşmasının ardından sırasıyla yatırımcı kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile bölge müdürleri söz alarak, 2013 yılında ilimizde yürütülen yatırım ve iş programları ile karşılaştıkları sorunları dile getirdiler.