Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

23 NİSAN PROTOKOL MESAJLARI

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN ÇETİNKAYA’NIN 23 NİSAN BAYRAM MESAJI

Cumhuriyet’imizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara olan güveninin ifadesidir.
 
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir.
 
Bu önemli günde bir yandan bayram coşkusunu hep birlikte yaşarken bir yandan da çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatmalıyız. Çünkü; yüklendikleri emanetin büyüklüğünü bugünden öğretmeliyiz. 23 Nisan’da hepimizin öncelikli görevi bu olmalıdır.
 
23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz günlerdir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi konuşmalıyız. Bizlere emanet edilen büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı, nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmalıyız. Anlatmalıyız ki, gelecek kuşaklar uyanık, kararlı ve bilinçli olabilsinler. Tarihi mirasımızı koruma ve kollama konusundaki ödevlerini tam anlamıyla yerine getirebilsinler.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yılını coşkuyla kutladığımız bu günde, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi saygı ve rahmetle anıyorum.

KARABÜK AK PARTİ MİLLETVEKİLİ CEM ŞAHİN’İN 23 NİSAN MESAJI

“Türkiye, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, onların dinamizmi ve coşkusuyla hedeflerine ulaşacaktır.”

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yılı ile tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik etti.

Türkiye’nin bağımsızlığını ve milli irade hakimiyetini dünyaya ilan ettiği tarihin 23 Nisan 1920 olduğunun altını çizen Şahin, şunları kaydetti:

“Bu özel gün, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, ulusumuzun egemenliğini ve bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği gurur dolu bir gündür. Büyük Millet Meclisimizin, milli mücadelemizde gönüllerde yaktığı ateş en karanlık günlerde aziz milletimizin yolunu aydınlatmış, halkımıza güç, cesaret ve moral aşılamıştır. 23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu gün, geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımıza adanmıştır. Türkiye, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, onların dinamizmi ve coşkusuyla hedeflerine ulaşacaktır.

Bu vesileyle, başta Türkiye Büyük Milleti Meclisin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kuruluşundan bu yana, meclis çatısı altında ülkemize hizmet etmiş tüm milletvekillerimize şükranlarımızı sunuyor, aramızdan ayrılanları rahmetle yad ediyorum.

Geleceğimizin mimarları olan çocuklarımıza başarılarla dolu bir hayat diliyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

KARABÜK CHP MİLLETVEKİLİ CEVDET AKAY’IN 23 NİSAN MESAJI

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.

Milletvekili Akay yayımladığı mesajında, “104. yıl önce emperyalizme ve emperyalistlere kafa tutan ulusumuz, egemenliği eline alarak esaret zincirlerini kırmış ve istiklal mücadelemizin meşalesini yakmıştır. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te bu meşaleyi geleceğimiz olan çocuklara emanet etmiştir.” dedi.

23 Nisan 1920’de Millet İradesi Yeniden Tesis Edildi

23 Nisan 1920 tarihinin milletimiz için önemli bir dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Milletvekili Akay, “Türk milletinin iradesinin temsiliyet makamı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde başlayan Anadolu hareketi, İstanbul’un işgal edilmesi ve Mebuslar Meclisi’nin kapatılması üzerine, Mustafa Kemal Atatürk’ün başkanlığındaki Temsil Heyeti millî iradenin yeniden tesis edilebilmesi için harekete geçmiştir. 23 Nisan 1920 Cuma günü de bu çabanın sonucu olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi resmen açılarak faaliyetlerine başlamıştır.

Çocuklarımızın Geleceğini Çalan Anlayışa Karşı Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Kurulduğu ilk günden itibaren Türk milletinin bekası için yoğun çaba içerisinde olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde uçurumun kıyısında olan Türk milletinin var olma savaşını başarıyla yürüterek ülkeyi düşman işgalinden kurtarmıştır. Bu cesur ve çelik irade laik, demokratik, çağdaş ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmış, nihayetinde de 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur.

Şu net olarak bilinmelidir ki; millet iradesinin yok sayıldığı, ulusal egemenliğin altının boşaltıldığı, TBMM’nin işlevsizleştirildiği bugünlerde demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve cumhuriyetimize daha da güçlü sahip çıkacak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın geleceğini çalan anlayışa karşı mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdüreceğiz.

TBMM’nin Açılışının 104. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

Bıraktığı eserleriyle kalplerimizde yaşayan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor; gazilerimize sonsuz saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü, milletimizin özellikle de çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ Karabük Milletvekili D. Ali KESKİNKILIÇ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajı,


23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir.

“23 Nisan günü; demokrasinin, millî iradenin, millet egemenliğinin en önemli sembolü olmasının yanı sıra milletimizin evlatlarına verdiği değerin, gençlerine güveninin de bir işaretidir”

Kurulduğu günden bu yana ülkemizin kalkınması, gelişmesi, büyümesi yolunda atılan tüm adımların öncüsü olan Meclisimiz, başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza daha aydınlık bir gelecek hazırlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, milletimizin çocuklarımıza olan inancının bir sembolü olmuştur.

Türkiye, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, onların dinamizmi ve coşkusuyla 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşacaktır.

23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir.

Bu vesileyle, kuruluşundan bu yana, Türkiye Büyük Milleti Meclisi çatısı altında ülkemize hizmet etmiş tüm milletvekillerimize, milletimiz adına şükranlarımızı sunuyorum.

İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yılını, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyorum.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Milli Bağımsızlığımızın, demokrasimizin, Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü ile geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI ELİF KÖSE’NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Köse mesajında, bu özel günün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ve ulusal egemenliğin önemini vurgulayarak, çocukların geleceğin teminatı olduğunu belirtti.

Köse, mesajında şunları ifade etti: “23 Nisan, Türkiye’nin bağımsızlığını ve egemenliğini kazandığı tarihin simgesidir. Bu anlamlı günde, ulusal egemenliğin ve demokrasinin önemini bir kez daha hatırlıyoruz. Çocuklarımızın bu değerleri benimsemesi, ülkemizin geleceği için büyük bir umut kaynağıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşu olan bu günü çocuklarımıza armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyor, Dünya üzerindeki tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Ayrıca Başkan Köse, çocukların eğitimine ve gelişimine her zaman büyük önem verdiklerini belirterek, Safranbolu’da çocukların daha iyi koşullarda yaşamaları için çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Mesajında çocukların geleceğin mimarları olduğunu da vurgulayan Köse, onların iyi bir eğitim alması ve sağlıklı bir çevrede yetişmesi için belediye olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Başkan Köse’nin mesajı, 23 Nisan’ın sadece bir bayram değil, aynı zamanda ulusal egemenlik ve demokrasiye olan inancın da bir göstergesi olduğunu vurgulayarak son buldu.

AK PARTİ İL BAŞKANI FERHAT SALT’TAN 23 NİSAN MESAJI

AK Parti İl Başkanı Salt, “Çocuklarımızdan aldığımız heyecan ve enerjiyle büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa ederek, çocuklarımıza, gençlerimize ve tüm vatandaşlarımıza müreffeh, huzurlu bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Milli iradenin tecelligahı Millet Meclisimizin teşekkül ettiği, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun açıldığı bu müstesna günün ülkemiz, milletimiz ve çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Şan ve şerefle bir asrı geride bırakan Türkiye Büyük Millet Meclisi, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla milli egemenliğimizin yıkılmaz tecelligahı olmaya devam edecektir.

Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz’a işgalcilerin, darbecilerin ve vesayet odaklarının ülkemize ve millet iradesine yönelik tüm saldırılarına karşı sarsılmaz bir duruş sergileyen Gazi Meclisimiz, ilelebet milli iradenin bayraktarlığını yapacağını ortaya koymuştur.

23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan edilmesi ise bugünün anlamını daha da pekiştirmiştir.

Biz de tarihimizden tevarüs ettiğimiz güç, çocuklarımızdan aldığımız heyecan ve enerjiyle büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa ederek, çocuklarımıza, gençlerimize ve tüm vatandaşlarımıza müreffeh, huzurlu bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Barış, adalet ve kardeşlik dolu bir dünya idealine de katkı sunacak 2053 ve 2071 vizyonlarımız doğrultusunda gayret göstermeyi sürdürüyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, istiklalimizi ve istikbalimizi borçlu olduğumuz bütün kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

Tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının bayramını kutluyorum.”

STSO YK BAŞKANI EROL ALTUNTEPE’NİN MESAJI

Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Altuntepe’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki İstiklâl Mücadelesinde dönüm noktası olmuş, Milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır.

Yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklâl Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

23 Nisan 1920 tarihi, bu milletin önemli günlerinden birisi olmanın yanında, milletimizin her zaman en büyük güçlüklere bile kendi iradesiyle ve gücüyle karşı koyabileceğinin, her güçlüğü onurlu mücadelesiyle aşabileceğinin en büyük göstergesidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır. Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi saygı ve rahmetle yâd ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yılını, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

STSO MECLİS BAŞKANI CENGİZ ÜNAL ‘IN MESAJI

Safranbolu Ticaret Odası Meclis Başkanı Cengiz Ünal’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında şöyle dedi ; “Tarih boyunca esaret zinciri vurulamamış milletimizin küllerinden yeniden doğuşunun simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104 kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyor, sevgili çocuklarımızın sevincini paylaşıyoruz.

Kuşkusuz, yetişkinlerin yönettiği bir dünyada yaşıyoruz ve biliyoruz ki bu yetişkinlerin hepsi bir zamanlar çocuktu. Bu yüzdendir ki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken geleceğe yön verecek çocuklarımızın; hayata hazırlanmalarının ve eğitimlerinin ne denli önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Onları geleceğe hazırlamanın, aslında kendi geleceğimize, ülkemizin geleceğine katkıda bulunmak anlamına geldiğinin idraki içindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

KARABUKGUNDEM@HOTMAİL ADRESİMİZE ULAŞAN PROTOKOL KUTLAMA MESAJLARIDIR

Web Tasarım & SEO: Best4SEO