Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ Ye Libya’dan Konuk

Libya Bilimler Akademisi Öğretim

Libya Bilimler Akademisi Öğretim Üyesinden Rektör Uysal’a  Ziyaret

060114ziyaret

2014-2015 yılı bahar döneminde KBÜ bilimsel faaliyette bulunmak üzere Karabük’e  gelen Libya Bilimler Akademisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tarek Tantaush Rektör Yardımcısı  Prof.Dr. Ali Güneş eşliğinde Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı makamında ziyaret etti.

Makamda gerçekleşen ziyarette Doç. Dr. Tarek Tantaush ; “Karabük Üniversitesi yeni kurulan bir üniversite olmasına rağmen kısa zamanda büyük gelişmeler kaydetmiş. Buna paralel olarak hem öğrenci hem de bilimsel altyapısının çok gelişmiş olduğunu gördüm. Dinamik bir akademik kadroya ve kaliteli bir eğitim sistemine sahip bir üniversite. Ayrıca uluslararası işbirliği ağını genişleterek, hem ikili anlaşmalar yoluyla hem de yabancı öğrenci yoluyla uluslararası bir konuma yerleşmeye çalıştığını gördüm. Başta rektör bey olmak üzere ekibini kutluyorum. Karabük Üniversitesi bu ivme ile çok daha ileri bir seviyeye çıkacaktır.” dedi.

Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “Alanında dünyanın farklı akademik çevrelerindeki gelişmeleri takip eden akademisyenlerin tecrübelerinden faydalanmak bizim içinde önemli. Üniversitemizi takip eden deneyimlerimizden yararlanan akademisyenler, öğrencilerimiz için de iyi bir örnek olmaktadır. Umuyorum ki birçok alanda işbirliklerimiz olacaktır. Hocamıza başarıları diliyorum. ”dedi.

zafer