Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

1992 yılında Birleşmiş Milletler

1992 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda alınan bir karar ile “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Karabük’te çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Vali Fuat Gürel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle ilimizde faaliyet gösteren Özel Doğan Hayat Engelli Bakım Merkezi ve Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şubesini ziyaret etti.

Ziyaretlerde Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel’e Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz ve kurum müdürleri eşlik etti.

Özel Doğan Hayat Engelli Bakım Merkezi İşletmecisi Mustafa Doğan ve kurum personelleri tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Gürel ve protokol üyeleri daha sonra Bakım Merkezini gezerek özel eğitim alan bireylere yönelik verilen hizmetler ve eğitimler hakkında merkez idarecilerinden bilgiler aldılar. 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle engelli bireyler tarafından öğretmenleri eşliğinde çeşitli spor aktivitelerini gerçekleştirdikleri Bostanbükü Halı Saha Tesislerini ziyaret eden Vali Gürel engelli vatandaşlarımızla bir süre voleybol oynadı.

Etkinliklerin sabah bölümünde Kent Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleşti

Kent Meydanı Atatürk Anıtı’ndaki törene Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şube Başkanı Muhittin Yılmaz, Türkiye Engelli Meclisi Karabük Temsilciliği Başkanı Gülsüm Beniç, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.