Birinci Down Akademi Çalıştayı Başladı

AİLE-SAĞLIK, EĞİTİM, FLAŞ HABER

Son Güncelleme : 18 Mayıs 2016 - 16:14

KARABÜK CHP İL BAŞKANLIĞI   19 MAYIS

ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

ULUSUMUZA VE TÜM İNSANLIĞA KUTLU OLSUN”

DİYEREK BASIN BİLDİRİ YAYIMLADI

 

19-mays-resimli-kutlama

       YAYIMLANAN BİLDİRİ ŞÖYLE; Bugün Ülkemizin işgalden kurtulup bağımsızlık için ilk adımı atmasının 97.yıl dönümü

      19 Mayıs 1919 günü başlayan silahlı egemenlik mücadelesi, 9 Eylül 1922 günü Yunan ordusunun İzmir’de denize dökülmesiyle son buldu.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

       M.Kemal Atatürk, Samsuna çıkarken, Türk vatanını işgalci düşmanlardan kurtarma savaşını başlatmakla kalmamış “ Düşünme yeteneklerine el konulmuş Türk halkını, din adamı görünümlü kişisel çıkar sahiplerinin aldatıcı egemenliğin den de  kurtarma yolunda önemli bir adım atmıştır.”

       Kurtuluş savaşında Türk vatanını işgalci düşmanın egemenliğinden kurtarıp, halkı Rönesans aydınlığına kavuşturan 2. Kurtuluş savaşını da Devrimlerle başlatmıştır.

       Sayın Cumhurbaşkanımız geçenlerde “ Tarihimizi 1919’dan başlatan Tarih anlayışını reddediyorum” dedi.  Hâlbuki Türkiye Cumhuriyeti Tarihi 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsuna Çıkmasıyla başlar.

  Mustafa Kemal Atatürk’de Türkiye Cumhuriyetinden aldığı ilk kimliğine, doğum tarihini 19 Mayıs 1881 yazdırmıştır.

       Bu ülkenin siyasal hafızasını silmek, Atatürk’ü ve büyük eserlerini unutturmak, Tarihlerle oynamakla mümkün değildir.

       Her yılın 19 Mayıs’ı bütün Türk ulusunun, özellikle Türk gençliğinin bayramıdır. Bu büyük günün Türk gençliğine armağan edilmesi, yakın tarihimizin önemli olayları ile ilgilidir. Bunun için 19 Mayısın anlamını Türk gençliğinin çok iyi kavraması gerekir.

         Türk gençliği ve halkımız, Mustafa Kemal’e vadesi hiçbir zaman dolmayacak minnet ve şükran borçludur. Bunu,19 Mayıs günü İŞİD tehlikesini göze alarak, Anıtkabir’e giderek bir kez daha gösterecektir.

       Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919 da Samsuna çıkarken, ulusuna ve Türk gençliğine karşı duyduğu sonsuz güvenle atıldığı bu savaştan galip çıkarak, Türkiye Cumhuriyetini kurdu.

       İsmet Paşa da bir konuşmasında ; “ Büyük Atatürk’ün insanlık, hürriyet ve şeref yolu, sizin emanetinizde, emniyetinizdedir” diyerek gençlere güvendiğini ifade etmiştir.

       Temellerini attığı bu genç devletin gelişerek yücelmesi de ancak Türk Gençliğinin çalışmalarıyla onların beden ve ruh sağlığıyla başarılabilirdi. Bu yüzden Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetin ve devrimlerin korunması ve savunulması görevini inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir.

       Türk gençliği ’de bu bayram dolayısıyla Ulu önderini anmak, Onu sonsuza dek yaşatmak amacıyla mücadeleye devam edecektir. Bayramınız Kutlu olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.