Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

5 YILDIZA DOĞRU

  Safranbolu’da yapımını Şefik

 

Safranbolu’da yapımını Şefik Dizdar’ın Üstlendiği 5 Yıldızlı Otelin Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi.

 

5 YILDIZA DOĞRU

 

Safranbolulu iş adamı Ünsal Tülbentçi’nin yapmak için başladığı ancak vefatı nedeniyle bir süre duran ve daha sonra Lc Waikiki ortaklarında ve Taha Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Dizdar’ın yapımını üstlendiği 5 yıldızlı otelin temel atma töreni düzenlendi.

 

Töreni Karabük Valisi İzzettin Küçük, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ve davetliler katıldı.

 

Temel atma öncesi dua edilerek kurban kesilmesinin ardından açıklama yapan Taha Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Dizdar, otelin 2014 yılı sonunda açılışının gerçekleştirileceğini belirterek, “ Belediyemiz böyle bir yeri otel için hazırladı, kısa zamanda kullanılır hale getirdi. Bütün yöneticilerin çok büyük katkıları oldu. Merhum Ünsal Tülbentçi kardeşimiz, kendisi Türkiye turizminin duayenlerinden beridir. Allah rahmetini bol eylesin, nur içinde yatsın. Buraya çok özen gösterdiğini biliyoruz ve kendisiyle gurur duyuyoruz. Kısmet değilmiş, onun başlattığı bu işi onun düşündüğü şekilde bitirmek için biz işe koyulduk Allah mahcup etmesin. Bu otelin inşallah 2014 yılı sonu gelmeden açılışı yapma imkânı bulacağız” dedi.

 

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy da, belediyenin kendi üzerine düşeni yaptığını, özel yatırımcılarının da bu görevi layığı ile yerine getirdiğini kaydederek, şunları söyledi:“ Safranbolu turizm açısından büyük hedeflere doğru hızla ilerliyor. Önümüze koyduğumuz 1 milyon turist sayısına ulaşmak amacıyla turizmi çeşitlendirmek, daha fonksiyonel hale getirmek, düşünce platformunu değiştirmek, tesisleri artırmak için gayretlerimiz var. Bu konuda Safranbolu olarak, Karabük olarak el birliği içindeyiz. Özel İdaremiz Safranbolu’da turizmi çeşitlendirmek adına kristal teras başta olmak üzere farklı yatırımları sürdürmekte, Safranbolu Belediyesi alt yapıyı düzenlemek 1 turisti taşıyacak kapasiteye ulaştırmak için çalışmalar yapmakta. Özel yatırımcılarımızda kendilerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirerek Safranbolu’da 5 yıldızlı bir otelin yapılabileceğini göstermek adına çalışmalar yapmakta. Bu kenetlenmiş, bu bir araya gelmenin mutlaka hedefine ulaşacağına inanıyorum. Ünsal Tülbentçi Bey Safranbolu’ya bu yatırımı yapma konusunda gerçekten çok arzuluydu. ‘Bu benim son finalim olacak’ demişti ve bu oteli o arzu istekle yapmak istiyordu. Bir keresinde bana bu otelin odalarına asacağı tabloları gösterdi, her bir odaya farklı tabloyu asmak için hazırlıklar yapıyordu ve birde otelin odalarına sereceği tarihi halıları da göstermişti. Ama nasip değilmiş, büyüğümüz ağabeyimiz Şefik Dizdar, Ünsal Tülbentçi’nin bıraktığı yerden devam ediyor. Bu bir vefadır, sadakattir, ben kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Safranbolu’nun Türkiye’yi temsil anlamında ivme kazandığını belirten Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, şöyle konuştu: “ Safranbolu çalıştığımız süre boyunca bu tür paylaşımlara sahne oldu. Birbirine de yakışan güzellikler. Mekânlar metinleriyle güzel, güzel mekânlarda güzel insanlar yaşıyor. O güzel insanlarla güzel mekânlar ayrı bir güzellik buluyor. Herkes de kendine yakışanı yapıyor, Safranbolu’da bu sorumluluk bilincine sahip insanların yaşadığı şehir. Örnek bir şehir farklı bir gururu var. Türkiye’yi temsil anlamında, kültür turizmi anlamında güzel bir ivme kazanmış şehir. Bir üst kategoriye geçmesi, vitesi bir kat daha büyütmesi gerekiyor. Kongre turizmi anlamında, bu tarz yatırımlar anlamında inşallah bu yapılan hizmeti çok büyük katkıları olacağına inanıyoruz.”

Turizmin çok çeşitlilik isteyen bir şey olduğunu, turistinde çok çeşitli talepleri olan insan olduğunu kaydeden Karabük Valisi İzzettin Küçük, “Safranbolu için özel bir gün güzel bir gün, ileride tarih sayfaları çevrilirken, sık sık bakılacak ve hatırlanacak bir gün. Safranbolu turizmi artık önemli bir çizgi aşamasını aşıyor. Pek çok ilde olmayan 5  yıldızlı otel Safranbolu ilçesinde inşa edilmeye başlandı. Bizim turizmimizin aldığı mesafe bakımından önemli bir göstergedir. Tabii ki, alacağımız daha çok mesafeler vardır ama şuandaki dönüm noktası çok önemli dönüm noktalarından bir tanesi olarak her zaman anılacaktır. Turizm çok çeşitlilik isteyen bir şeydir, turistte çok çeşitli talepleri olan insandır. Her gurubun ayrı ayrı talepleri var. Biz uzun süre kongre turizminden de bahsettik, ‘Mekân lazım’ dedik bu mekânlar buna da katkı sağlayacaktır. Bu otel, bundan sonra yapılacak yatırımlar için önemli bir çıta olmuştur. Bundan sonra turizme yatırım yapacak insanlar için burası bir ölçüdür, buna göre herkes adımını atacaktır. Rahmetli Ünsal Tülbentçi’yi rahmetle saygıyla anıyorum. Memleket sevdalısı bir insandı, Karabük’e pek çok şey kazandırdı. Ülkesine, memleketine yaptığı işle ilgili bir eser kazandırmak istedi ve onu da yaptı. Ömrü vefa etmedi ama içindeki bu aşk gerçekleşti. Şefiz Dizdar’a da teşekkür ediyoruz, kendisi ülkemizin müstesna iş adamlarından bir tanesi. ‘En iyi hangi ilde kar ederim’ diye asla araştırma yapmıyor neyi var neyi yoksa bu ile bu ilin geleceğine yatırım yapıyor. Kapı açıldı bundan sonra ivmemiz daha da yukarı çıkacaktır, hayırlı uğurlu olsun” dedi.
2014 yılı sonlarında bitirilmesi planlanan, 6 bin metrekarelik arsa üzerinde 9 bin 371 metrekare inşaat alanına sahip olan 5 yıldızlı otelde 125 oda, 280 adet yatak olacak. Ayrıca Otel içerisinde toplantı salonları, restaurantlar, yüzme havuzu ile açık ve kapalı otopark ta yer alacak.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO