Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

5000 EVLER HASTANESİNE KAVUŞTU (videolu haber)

2015 Yılında 5000 Evler

2015 Yılında 5000 Evler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin yıkılması ile Karabük Üniversitesi bünyesinde Sosyal Bilimler Yüksek Okulu yapılmak üzere inşa edilen, ardından Üniversite tarafından geri iade edilerek,  KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine ek bina olarak yapılmasına karar verilen hastanenin Acil bölümü bugün hizmet vermeye  başladı

25.11.2021 tarihinde yer teslimini gerçekleşen 5000 Evler Ek Hastane binası projesinde öncelikle Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Psikiyatri poliklinik ve yataklı servis hizmetleri laboratuvar, görüntüleme merkezi (bilgisayarlı tomografi, röntgen, USG)  yanı sıra acil servis ve diğer branşlardaki poliklinik hizmetlerini (15 adet poliklinik) kapsayacak.

76 adet yatak kapasitesi olacak şekilde projelendirilen 5000 Evler Ek Hastane binası çalışmaları tamamlandı ve bugün Acil hizmet vermeye başladı.

Hastanenin 2021 yılında ihalesi yapıldığında 26 yataklı psikiyatri servisi, 17 poliklinik, acil servisi olacağı, duyurulmuş hastanenin, 2022 yılı ikinci yarısında hizmete alınacağı da o dönemin Milletvekillerince duyurulmuştu

Cem Şahin “Hizmete aldığımız yeni acil servisimiz hayırlı olsun” dedi

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, bugün itibari ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beşbinevler Ek Hizmet Binası Acil Servisi’nin devreye alındığını söyledi. 

Ek hizmet binasının Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yükünü hafifleteceğini belirten Şahin, “Karabük Üniversitesinden inşaat halinde teslim alınan ve revize projeleri tamamlanan, 12 bin 028 metrekare kullanım alanına sahip ek hastane binamızda, acil servis, semt polikliniği, ağız ve diş polikliniği, laboratuvar, röntgen, görüntüleme merkezi, 15 poliklinik, fizik tedavi ve rehabilitasyon yataklı servisi, psikiyatri yataklı servisi ve sosyal donatılar yer alıyor. 32 adet tek kişilik, 22 adet çift kişilik hasta odaları ve  toplam 76 yatak sayısına sahip. İlk etapta bugün itibari ile acil servis hizmet vermeye başladı. Hızla diğer servislerde hizmete alınacak.” diye konuştu.

 Ek Hizmet Binasının hayırlara vesile olmasını dileyen Şahin, özellikle doktor açığı başta olmak üzere kentte sağlık sorunlarının çözümü konusunda Milletvekili Ali Keskinkılıç ile birlikte yoğun bir mesai harcadıklarını sözlerine ekledi.