5ADIM’IN ÇIKIŞ NOKTALARI KARABÜK …

Son Güncelleme : 17 Nisan 2019 - 14:46

ÜRETEN GELECEK İÇİN 5ADIM SOSYAL GİRİŞİMİ

Özellikle KBÜ lü öğrenciler ve içlerinde bir çok farklı eğitim kurumunda ki gençler  tarafından özel tasarlanan deneyim hizmeti ile Türkiye’nin gençleri üzerinde  5 adımla karıyer tecrübe ve iş imkanlarına hazırlayacak projenin çıkış noktası Karabük.

Yaklaşık bir yıl önce proje uygulamaya alındı ve 5ADIM Sosyal Girişimi, 1 yıl süren test süreçlerinde  %94 başarı oranı yakaladı.

Türkiye’de 16 – 26 yaş aralığında 16 Milyondan fazla gencin  5ADIM Sosyal Girişim projesi ile Anadolu’da değer üreten genç sayısını amaçlayan program için çalışmalar son günlerde yine hızlandı.

Experince of Learning (Deneyim Öğrenimi) alanında özel tasarlanan deneyim hizmeti ile gençleri değer üretmeye teşvik etmeye başlayan proje, topluma ve bireylere çok büyük faydalar sağlamaya devam ederken Anadolu’dan çıkan global sosyal girişim markası olma vizyonuyla başarılı çalışmalara imza atıyor .

5ADIM; üretmeyen bir gencin üreten bir gence dönüşmesine teşvik eden sosyal girişim olarak tanımlanırken, 2017 yılında KBÜ  4. sınıf Girişimcilik öğrencisi Süleyman BAĞIRGAN tarafından Cumhuriyet Şehri Karabük’te kurulmuştu.

Anadolu da değer üreten gençlerin hayallerini gerçekleştirerek daha üretken bir toplum olmaya olanak sağlamak amacı ile başlayan 5ADIM Deneyim Hizmetine katılan 16 – 26 yaş aralığındaki yetenekli, hayalleri ile mücadele eden gençler geleceğin fikirlerini inşa ederek fark yarattılar.

Gelecek için 5 formülü

5ADIM Deneyim Hizmetine katılan 16 – 26 yaş aralığındaki yetenekli, hayalleri ile mücadele eden gençler geleceğin fikirlerini inşa ediyor ve fark yaratıyorlar.

Anadolu’da Gençlerin değer üretebilmesi için; 5ADIM Gençler için 5 Fayda Sağlıyor. Hızlandırır, Kolaylaştırır, Odaklar, Sesini duyurur, Değiştirir.
5ADIM Toplum için 5 Fayda Sağlıyor.


Uzun vadede toplum için sağladığı 5 fayda; İşsizliği azaltır, Katılımcılık bilincini oluşturur, Ekonomiyi güçlendirir, Başarılı gençleri görünür kılar, Anadolu’da gençlerin üretimini destekler.

Kısa Zamanda Büyük Başarı

Kasım 2017’de faaliyetlerine yerelde başlayan 2018’in üçüncü çeyreğine geldiğinde 15’den fazla marka, 37’den fazla bireysel destekçileri, 30 şehirde, 3 ülke şehrinde de temsilcileri, 2 merkez ofisi ile çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Faaliyetlerine en başta 50 öğrenci ile başlayarak 2018-2019 yılında ise 300 öğrenciyi hedefliyor.5ADIM gençleri adım adım daha ileriye gitmesine geleceklerine ve hayallerine sahip çıkmasına yardım ederken bir yandan da ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.