Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

77 Milyon Ayakta..!!

Hunharca, Adice, Kahpece Yaşanan

özgecan ölmesin diye

Hunharca, Adice, Kahpece Yaşanan Cinayet ve

Öncesi Yaşananlar Tüm Ülkeyi Ayağa Kaldırdı.

 

anigif
KARABÜK TE YÜZLERCE KİŞİ İLE ÇARŞI MERKEZİNDE VE ÜNİVERSİTEDE TEPKİ YAPTI..

 

 

20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesi tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Caninin ifadeleri herkesin kanını dondurdu. Kültürsüz,Öğrenim bozukluğu,Eğitimsizlik İnsanları bu kadar cani yapabiliyorsa Eğitim ve Öğrenim başta olmak üzere bozulan Kültür yapısı başta olmak üzere tüm sosyolojik değerlerin yeniden gözden geçirilmesi gerekir diyen konu uzmanları “Türk halkı bu olaylara tümüyle tepki vermeli” diyorlar….

 

Tüm ülkede olduğu gibi Karabük’te de Karabük Üniversitesi öğrencileri önderliğinde   Mersin’in Tarsus İlçesi’nde cinayete kurban giden Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan için sessiz oturma eylemi yaptılar..

SESSİZLİK ..!  Canilere Verilecek En

Anlamlı Eylem Oldu..!

100’üncü Yıl Mahallesi Pazar yerinde toplanan öğrenciler , ‘Özgecan’ın çığlığını duydunuz mu?’ yazılı siyah pankartın üzerine ‘Özgecan Aslan ölümsüzdür’, ‘Kadın şiddetine son’, ‘ Türkiye cinsel açlığın Afrikası’dır’, ‘Koruma, aklama yargıla’, ‘Erkek vuruyor devlet koruyor’ yazılı dövizleri bırakarak mum yaktı.

Pankartın etrafında oturan öğrenciler daha sonra ‘Özgecan’lar ölmesin’ dileğinde bulunarak gökyüzüne balonlar bıraktılar…

Bir süre oturma eylemi yapan öğrenciler olaysız dağıldılar…

Öte yandan çarşı merkezinde toplanarak PTT önüne kadar yürüyüşe geçen yüzlerce öğrenci Özgecanların hesabı sorulsun diyerek yürüyüş gerçekleştirdi.