Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

‘Adnan ÇEBİ’ İsim ve İş Benzerliği

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan

4555

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan  siyasi  gelişmeler   ardından gelişen yargı süresinde ki olaylar  ve özellikle  Sabah gazetesi ile  ATV’nin satış sürecinde yaşananlarla ilgili internete düşen yeni ses kayıtları ortalıağı karıştırırken KARABÜK’TE DE aslı olmayan çeşitli spekülasyonlara yol açtı.

İsim benzerliği ÇEBİOĞLU Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Çebi ile olaylarla ilgili gösterilen MAKYOL Şirketler sahibi Adnan Çebi arasında ki iş adamlığı ve isim benzerliği basında ve bazı internet sayfalarında Karabük’lü iş adamının resminin kullanılması sonrası ülke genelinde ki karışıklık Karabük’te de farklı  ses verdi..

Sabah ve ATV’nin 17 Aralık operasyonundan 3 gün sonra Kalyon İnşaat’a satılmasıyla ilgili internete yeni ses kayıtları ve tapeler düşmesi ile birlikte gazetelerin iş adamlarının isimlerini vermesi ardından Karabük’lü  genç iş adamı Adnan Çebi  sıkıntılı süreçler yaşamaya başladı.

Basın yayın kuruluşlarının “İstanbul Ticaret Odası’na 23 Ağustos 2013’de 380 milyon TL sermayeyle kaydı yapılan ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Ömer Faruk Kalyoncu’nun yaptığı Zirve Holding A.Ş.’ye yapılacak satış için gerekli para Mehmet Cengiz (Cengiz İnşaat), Celal Koloğlu (Kolin), Nihat Özdemir (Limak), Hayrettin Özaltın (Özaltın İnşaat), Adnan Çebi (Makyol) ve İbrahim Çeçen’den (IC Holding) alınarak havuza aktarılıyor.” haberleri sonrası Karabük’lü iş adamı Adnan Çebi ile isim ve iş benzerliği olan Makyol Şirketi sahibi Adnan Çebi  ile Çebioğlu Yönetim kurulu sahibi Adnan Çebi’nin isim benzerlikleri Karabükllü iş adamını zaman zaman sıkıntıya düşürdü.

Çevresinden ve dostlarından aldığı telefonlar ile kendisi ile ilgisi olmadığını isim benzerliği olduğunu açıklamasına rağmen Karabük’lü iş adamı Çebioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Çebi’nin Sabah gazetesinde sehven verilen resmi ve çeşitli internet sayfalarında bu haberin yayılması dikkat çekti.

TÜM İŞADAMLARI DURUMDAN RAHATSIZ

4555Öte yandan gelişen olaylar üzerine ses kayıtlarında işadamlarının, yaşanan bu durumdan oldukça rahatsız olduklarını ve hatta bazılarının havuz için istenen parayı duyunca sakinleştirici aldıklarını söylemesi dikkat çekiyor.  Yolsuzluk soruşturmaları kapsamında mahkeme kararıyla yapılan legal dinlemelerde Kolin İnşaat’ın sahibi Celal Koloğlu ve Cengin İnşaat’ın sahibi Mehmet Cengiz arasındaki bir konuşma dikkat çekiyor.  Kayıtta işadamı Celal Koloğlu, Mehmet Cengiz’le yaptığı görüşmede bir bakanın kendisinden Sabah ve Atv için para istediğini belirtiyor. İşadamı bu durumdan rahatsızlığını da ileterek kendisine diyecek söz bırakılmadığını söylüyor.

Karabük’lü iş adamı Çebioğlu Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Çebi ise ” Olayların dışındayım, kendi işimiz gücümüzle uğraşıyoruz, bir yandan bu haberler üzerine bizi arayan dostlara arkadaşlara bunu anlatmaya çalışıyoruz ama netice de bizde Ticaretle uğraşıyoruz, bu tür sehven de olsa , isim benzerliğinden de olsa, çıkan haberler yoruyor,üzüyor zaman kaybına neden oluyor bizler için onun için sıkıntılarda yaşıyoruz tabi, ancak bu tür haberler yapılırken hadi isim kullanıyorsunuz resim kullanırken dikkat edilmesi gerekir bir daha bu tür olaylar gelişirse yasal haklarımızı kullanacağız bizde” dedi.

Kaynak ;  ( http://haber.rotahaber.com/haramzadelerin-sabah-ve-atv-havuzu-desifre-oldu_433823.html ) Haramzadeler isimli bir internet sitesinden alındığı iddiası ile haber kaynağı Rota Haberdir.