“AFİLASYON İÇİN DÜZENLEME YOLDA”

Bu haber 24 Mayıs 2016 - 18:53 'de eklendi ve 206 kez görüntülendi.

Jpeg

 

 

KARABÜK KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERİ OP.DR İSMAİL KARA VE KBÜ EĞİTİM-ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞ HEKİMİ YRD.DOÇ.DR ERKAN DOĞAN BUGÜN BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK BİLGİLER VERDİLER..

 

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op.Dr İsmail Kara,  Afilasyon ile basına yansıyan karar sonrası Bakanlığın yeni bir çalışma içine girdiğini belirterek, “Burası Sağlık Bakanlığına bağlı Devlet Hastanesidir zaten, eğer bir Afilasyon ayrımı olursa yapacağımız sistem belli ancak başlayan ve güzel yürüyen ve zamanla oturan bir sistem var Bakanlığımızda bu konuda yeni düzenleme içinde bir sıkıntı yaşanmaz,devam eder bu sistem” dedi.

Hastanenin  27 profösör, 6 Doçent, 47 yardımcı doçent, 85 Uzman hekim, 16 pratisyen hekim,   17 Asistan hekim, 334 hemşire, 122 ebe, 160 sağlık memuru+ATT+tekniker ile beraber diğer alanlarda çalışan personelimizin toplam sayısı 1074 olduğunun vurgusunu yapan, Genel Sekreter Kara;  “bunun hizmet alım yolu ile  50 güvenlik personeli, 219 temizlik personeli de var yani bu binada 1343 dolayında insan hasta ve yakınlarına hizmet vermektedir” dedi..

Jpeg

Jpeg

Karabük ve ilçelerle birlikte 4 ağlık kurumunda hizmet verdiklerini belirten Kara, ” Yükün büyük kısmını  Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanemiz çekiyor. Merkez ve bayır mahalledeki binamızda 440 yatak ile hizmet veriyoruz. Burası afilasyon uygulaması yapılan bir hastane.  Sağlık Bakanlığı ve Tıp Fakültesi hocaları var. Bunların talepleri doğrultusunda çalışarak gerekli desteği veriyoruz. Bazı alım süreçlerinde kanun gereği gecikme yaşanıyor. İldeki tek hastane olmamızdan dolayı bir takım spekülasyonlar yapılıyor. Burada hasta istediği hizmete rahatlıkla ulaşıyor. Özellikli hizmetleri de alabiliyorlar” ifadelerinde bulundu

Acil hizmetlerinden, Poliklinik hizmetleri ve MHRS(merkezi hekim randevu sistemi), Yoğun bakım hizmetlerinden,  Yataklı tedavi hizmetleri ve Yemek -Temizlik hizmetlerine kadar gelişen süreçte yenilikler yaşandığını belirten Başhekim Yrd.Doç.Dr Erkan Doğan ise   “Hastanemizdeki yeni hizmetler, plan ve projeleri  var , Acil yeşil alanda tek kapıdan yetişkin ve çocuklar tek sıra halinde muayeneye alınıyordu. İlk yapılan düzenleme ile çocuk acil muayene alanı ayrıldı. İki farklı alanda muayene olanağı sağlandı. Kadın doğum hastaları için farklı muayene alanı ayarlandı. Acil alandaki hekim sayısı zaman içinde uzmanlık sınavını kazananların ayrılması nedeniyle azaldığı için muayene yapılan alan sayısı artırılamadı ” dedi.

kbüAcilde muayene yapılan alanların sayısını arttırmanın kendileri için önemli bir hedef olduğunu belirten Doğan, “Acil yanında olan kantin alanının acil laboratuar haline getirme; Sağlayacağı avantaj; acil laboratuara bitişik kan alma ünitesi sayesinde alınan kanlar, idrar ve dışkı numuneleri zaman kaybetmeden acil laboratuara aktarılacaktır. Acildeki tahlil için bekleme süresini kısaltacak.. Yine acili daha efektif etkili, verimli kullanmayı sağlamak ve hasta memnuniyetini arttırmaya yönelik triaj ile ayrılan yeşil alanda muayene olacak hastaların ayakta beklemelerini engellemek için şuan ihale aşamasında olan sıramatik sistemini kurmak. Acil muayene karmaşasını engellemek ve hastaların ayakta beklemelerini engellemek olacaktır” açıklaması yaptı

YOĞUN BAKIM  YATAK SAYISI ARTTI 

Toplam  yoğun bakım yatak sayısı 41’den 77’ye çıkarken Yenidoğan yoğun bakım yatak sayısı 9’dan 13’e çıkarak 90 sayısına ulaştığına dikkat çeken Başhekim Doğan, ” Tüm asansörler bakımdan geçirildi, yoğun kullanmaya bağlı oluşan aksaklıkları ve arızaları en kısa zamanda düzeltme yoluna gidilmektedir. Yapılan düzenleme ve radyoloji uzmanlarımızın gayreti ile 15 gün civarında olan ultrasonografi randevu süreleri acil olanlar hemen çekilmesi yanında 4-5 iş gününe kadar düşürmüş bulunmaktayız. Ocak 2016 tarihinde fizik tedavi salonunda 9 ay sonrasına randevu verilirken yapılan düzenlemeler ile günlük 200 civarında hasta kabul edilirken bu sayı 300 çıkmıştır. Şu an için acil olan hastalar hemen alınmakta, randevu süresi 4,5-5 ay kadar indirildi” açıklamasında bulundu

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.