AK Parti 4.Olağan Kadınlar Kongresi Tamamlandı

Son Güncelleme : 13 Şubat 2015 - 17:18

AK PARTİ KARABÜK  İL KADIN KOLLARI 4. OLAĞAN KONGRESİ TAMAMLANDI.. KONGREYE MALİYE BAKANI MEHMET ŞİMŞEK KATILDI…

10986979_616720978429968_6896608944886129802_o

 

 Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezinde yapılan 4.Olağan Kadın kolları kongresine katılım üst düzeyde olurken başkanlığa yeniden Av Hülya Uğur Kocakavak getirildi.

IMG_1233

 

Kongreye Karabük Milletvekili Osman Kahveci , İl Başkanı Tümirçin Saylar, İl yöneticileri ve STK ları yöneticileri yanı sıra Kadın kolları üyeleri katıldı..

AK Parti Kadın Kolları Kongresi’ne katılmak üzere Karabük’e gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti hükümetleri ile Türkiye’nin geldiği noktaya değindi. 12 yılda AK Parti hükümeti sayesinde Türkiye’nin geliştiğini ve büyüdüğünü ifade ederek konuşmasında şöyle dedi ;

 “Kongremiz inşallah hayırlara vesile olur. Büyük bir çaba var. Kendinizle gurur duymalısınız. Sizin sahada çalışarak, destek verdiğiniz partiniz son 12 yılda Türkiye’yi büyütmüş, geliştirmiş ve çok daha ileriye götürmüştür.. Aslında AK Parti döneminde kadınlara her alanda vardı. Ak partililer  birçok insan açısından en önemli konu eğitimdir. 2002 yılında orta öğretim de 100 erkek öğrenci başına 72 kız öğrenci vardı. 12 yılda sadece ortaöğretimde 100 erkek öğrenci başına olan kız öğrenci sayısını 102’e çıkardık. Yakında yüzde 100’u bulacak. Fırsat eşitliği açısından ve diğer bütün açılardan baktığınız zaman eğitim her şeyin başıdır. Bırakın kadınlarımızı eve hapsetmeyi, öyle bir zihniyeti asla kabul etmeyiz, iş hayatında, girişimcilikte önlerini açtık. Kadınların iş gücüne katılım oranını 2002 yılındaki rakam bu günlerde yüzde 30’u aşmış durumdadır. Yükseköğretime IMG_1326giden bu rakam yüzde 70’lerin üzerindedir. Biz eğitim sorununu çözerek kadınlarımızın iş hayatına kazandırılması noktasında çok önemli bir adım atmış olduk.., AK Parti dönemlerinde Türkiye 3.5-4 kat büyümüş. Bu bile başlı başına yeterli.1990’lı yıllarda dünyada büyük bir kriz yok. Ama Türkiye krizle boğuşmuş. Çünkü o günkü hükümetlerin vizyonu yok. Reform yapamamışlar. Milletle gönül bağını kuramamışlar. AK Parti hükümetlerinden önce 2002’ye kadar 57 hükümet gelmiş 79 yılda. Hükümetlerin ortalama ömrü 16-17 ay. Siz düşünün bu kadar sürede orta ve uzun vadeli program yapabilir misiniz? Şimdi biz istikrar içerisinde Türkiye’yi büyütüyoruz. 2050’ler, 2070’lerden bahsediyoruz”

 

ÜLKE EKONOMİSİ DÜNÜ VE BÜGÜNÜ

2000’li yılların başında Türkiye’de toplanan vergilerin yüzde 86’sının iç ve dış borç faizine ödendiğini söyleyen Bakan Şimşek, Türkiye’nin yardım eden ülke haline geldiğine dikkat çekerek, “AK Parti hükümetleri döneminde biz bunların tamamını değiştirdik. 2002 yılına gidin Türkiye esnafından, işçisinden herkesten topladığı vergilerin yüzde 86’sını devletin iç ve dış borç faizine ödüyordu. Toplanan her 100 liralık verginin 86 lirası faize gidiyordu. Eski Türkiye’nin hali buydu. Büyük bir borç yükü vardı. Milletten topladıklarını, millete hizmet ve yatırım olarak aktaracaklarına iç ve dış borç faizine aktarıyorlardı. O nedenden dolayı IMF’ye el açıyorlardı. O nedenden dolayı Türkiye belini doğrultamıyordu. Artık hizmet ve yatırım bütçeleri söz konusudur. Geçen sene milletimizden 100 lira vergi topladıysak 86 lirasını yatırıma ve hizmete harcadık” dedi..

Şimşek konuşmasına “İkinci temel önceliğimiz alt yapı. Biz her alanda kat ve kat yatırım yapmışız. Biz gelmişiz 12 yılda 17 bin kilometreden fazla yol yapmışız. Havalimanları 26’dan 52’ye çıkmış. Şu anda dünyanın en büyük hava limanlarından birini İstanbul’a yapıyoruz. 32 milyon yolcu kapasiteli bir havaalanı yapıyoruz. İşte budur. Gerçek milliyetçilik Türkiye’yi büyütmektir. Araştırma ve geliştirmeye çok büyük önem veriyoruz” şeklinde konuştu.

 “GERÇEK MİLLİYETÇİLİK ÜLKENİN BİRLİĞİNİ SAĞLAMAK”

 Eski Türkiye’de askerimiz yani milli savunma ihtiyaçlarımızın yüzde 75’i ithal ediliyordu. Askerin bütün ihtiyaçlarının yüzde 75’i ithal ediliyordu. Diyen Şimşek “  AK Parti ile birlikte milli savunmada dışa bağımlılığı yüzde 40’a düşürdük. Bu gerçek milliyetçilik, gerçek vatanseverliktir. Oraya buraya bağırmak ve çağırmakla olmuyor. Gerçek milliyetçilik ülkenin birlik ve beraberliğini sağlamaktır. “ dedi.

. Bakan Şimşek, konuşmasının ardından Karabük Valiliği’ne ziyaret için kongre salonundan ayrıldı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.