Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK PARTİ CUMA GÜNÜ AÇIKLIYOR. MEHMET CEYLAN’IN ADAYLIĞI KESİNLEŞTİ.

  UZUN BİR DÖNEM

 

UZUN BİR DÖNEM AK PARTİ ADAYI KİM OLACAK TARTIŞMALARINA SON NOKTA KONDU. AK PARTİ TEMAYÜL  YOKLAMASI  SONUÇLARI ARDINDAN DÜN  GECE KAMUOYU YOKLAMALARI DEĞERLENDİRİLDİ. ADAY ADAYI OLAN  İSİMLER VE SONRADAN ÇIKAN MEHMET CEYLAN,DURSUN ALTIPARMAK ‘IN YAPILAN DEĞERLENDİRMELER NETİCESİNDE ÖN KARAR VERİLDİ.

CUMA GÜNÜ YAPILACAK AÇIKLAMA İLE BAŞBAKAN R. TAYYİP  ERDOĞAN KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ MEHMET CEYLAN OLACAĞINI DUYURACAĞI BELİRTİLDİ.ceylan mehmet

CEYLAN ” HAYIRLISI OLSUN”

 

 

Hafta başından itibaren yoğun bir çalışma yapan Karabük AK parti İl yönetimi ve Genel merkez araştırma gurupları temayül yoklaması değerlendirmeleri ardından kamuoyu yoklamalarının sonuçlarını masaya yatırarak bir sonuca vardı.

Sonuç, AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Karabük Milletvekili M.Ali Şahin’e iletildi. Genel Merkezde yapılan değerlendirmeler sonucu halen Kalkınma Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan 23.dönem Karabük milletvekili Mehmet CEYLAN ‘ın Ak parti Karabük Belediye başkan adayı olmasına karar verildi.

Dün geç saatlerde Karabük Gündem ile görüşen Ak parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan, ” Evet, böylesi bir çalışma yapıldı ,  Partimizin büyüklerinin verdiği bir karar , İnşallah Karabük’ümüz , Milletimiz  için hayırlısı olur.” dedi.

Mehmet CEYLAN Kimdir

1958 yılında Safranbolu’da doğan Ceylan, ilk, orta ve lise öğrenimini Safranbolu ve Karabük’te tamamladı.

Konya D.M.M. Akademisinden (Selçuk Üniversitesi) bölüm birincisi olarak mezun olduğu Makine Mühendisliği eğitimini müteakiben, aynı daldaki yüksek lisans derecesini ise İstanbul D.M.M. Akademisinde (Yıldız Teknik Üniversitesi) tamamladı.

Bir süre Zonguldak Karaelmas Üniversitesinde asistanlık ve öğretim görevliliği yapmasının ardından, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulunu bitiren Ceylan, bu üniversitede araştırma görevlisi olarak akademik çalışmalarına devam etti.

1986 yılında, Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarlığına Uzman Yardımcısı olarak naklen atanan Ceylan, kariyer çalışması kapsamında ABD’nin Western Illinois Üniversitesinde Ekonomi alanında lisansüstü eğitimi ve bilahare tamamladığı uzmanlık tezi ile DPT’de Planlama Uzmanlığına atandı.

Ceylan, 18 Nisan 1999 yerel seçimleriyle siyaset hayatına atılırken, bir dönem Safranbolu Belediye Başkanı olarak da hizmet verdi. 3 Kasım 2002 ve 22 Temmuz 2007 tarihli genel seçimlerde, iki kez Karabük Milletvekili seçilerek TBMM’de görev yapan Ceylan, 22. Dönem Milletvekilliği süresinde sırasıyla; Plan ve Bütçe Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu üyelikleri ile Türkiye – AB Karma Parlamento Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

23. Dönem Milletvekilliği süresinde ise Dışişleri Komisyonu Başkan Vekilliği ve NATO Parlamenterler Asamblesi üyeliği görevlerini yürüten Ceylan, TBMM’deki temsil sürecinde kuruluşunu gerçekleştirdiği, Türkiye–Suudi Arabistan Dostluk Grubunun da 8 yıl süreyle başkanlığını üstlendi.

Son olarak Kalkınma Bakan yardımcılığı görevinde bulunan Ceylan , Evli ve 3 çocuk babası olup , iyi derecede İngilizce biliyor.