Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK PARTİ İL BAŞKANI SERT KONUŞTU

KARABÜK AK PARTİ İL

KARABÜK AK PARTİ İL BAŞKANI ÖMER AYAR SON DÖNEMLERDE YAPILAN AÇIKLAMALARA KARŞIN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ VE “BAŞKAN VERGİLİ BUNLARI İSPAT EDEMEZSE MÜFTERİDİR VE BİZ OLAYIN HİÇ BİR TARAFINDA YOKUZ,OLMAYIZ,OLMADIK” DEDİ.

AYAR;”BU İNSANLIĞA VE MÜSLÜMANLIĞA SIĞMAZ  EMİN OLUN SONUNDA UTANACAKLAR  “

 

KARABÜKSPOR KONGRESİ ÖNCESİ YAŞANAN OLAYLAR İLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ OLMADIĞINI İFADE EDEN ÖMER AYAR , ” BENİ KARDEMİR GENEL MÜDÜRÜ ÇAĞIRDI DOĞRUDUR ANCAK BEN ORAYA GİTTİĞİMDE ŞEFİK BEY İSTEMİYOR AYRILDI YENİ BİR OLUŞUM İÇİN NE DERSİNİZ DEDİKLERİNDE KESİNLİKLE BİR TARAFINDA OLMAYACAĞIMIZI AÇIK NET BİR DİLLE SÖYLEDİK” DEDİ.

 

AYAR Yaptığı basın toplantısında ,  “ Son günlerde Kardemir Karabükspor’un kongresiyle ilgili bir sürü haberler, hem sanal  basında hem normal yazılı ve görsel basında yer almaya başladık. Haklı haksız bir sürü eleştirilere muhatap olmaya başladık. Bu vesile ile konuyu hem sizlerle hem halkımızla neler yaşandığını paylaşmak karşılıklı mütalaa yaparak bilgilendirmek amacıyla böyle bir basın toplantısı yapmayı uygun gördük. Malumunuz cumartesi günü Kardemir Karabükspor’un  olağanüstü bir kongresi oldu. Bu olağanüstü kongre olana kadar Cuma gecesi saat 11:30’a kadar biz Karabükspor’un kongresi ile ilgili hiçbir görüşme yapmadık hiç kimse ile görüşmedik. En ufak bir müdahalemiz söz konusu değil. Zaten hep ifade ediyoruz, Karabükspor siyasetin üstünde olmalı. Başlıca değerler taşımalı. Bunun için Karabükspor’un siyasallaşması Karabükspor’un siyasi görüntü göstermesi bizim tasvip ettiğimiz bir konu değil. Bu vesile ile zaten biz siyasi bir parti olduğumuz için böyle bir yönteme böyle bir mücadeleye girmemiz asla söz konusu olamaz. Tabi ki burada olayın ana teması, olayın çıkış noktası, özellikle Cuma gecesi beni Kardemir’in beni bir çaya davet etmesiyle başlıyor. ” diyerek konulara açıklık getirdi.

 

 “BENİ FADIL DEMİREL ARADI VE ÇAYA DAVET ETTİ” 

AK PARTİ İL Başkanı Ömer AYAR  açıklamalarına şöyle devam etti  ;  “Cuma günü saat 11:45’te ben bir misafirlikteydim. Kardemir Genel Müdürü Sayın Fadıl DEMİREL beni telefonla arayıp “Sayın Başkanım biz Mutullah beyin evindeyiz, bir gelseniz de beraber bir çay içsek” diye davet ettiler. Bende kendilerine saatin çok geç olduğunu aynı zamanda bir misafirlikte olduğumu belirttim. Bu saatten sonra gelme işinin zor olacağını söyledim. Konuyu sorduğumda ise Karabükspor’un gündemi ile ilgili bir sohbet etmek istediklerini söyledi. Ben de o konuda duruşumuzun çok açık ve net olduğunu söyledim. “Bu konuda biz yokuz, sohbet edecekte bir şeyimizin yok. Bunu yapacak kişiler muhataplar bellidir. Ben gelmesem de olur.” dememe rağmen ısrarla bir çay içsek sohbet etsek demelerinden dolayı ve davet eden kişilere de baktığımız zaman Karabük’ün en büyük sanayicisi ve onun Genel Müdürü. Böyle bir durumda ben gelmiyorum gibi bir yaklaşımın da doğru olacağını düşünmüyorum. Saygımız gereği bu davete icabet edip 00:30 da gelebileceğimi söyledim ve o saatte de orada oldum. Bu davete gittikten sonra Karabükspor ile ilgili gelişmeleri bir mütalaa edelim dediler. Benimde o ana o saate kadar Karabükspor’un kongresi ile ilgili hiçbir girişimim bilgim olmamıştır. Hiçbir bilgim olmadığı gibi mütalaa edecek bir şeyim olmadığını söyledim. Bu saatten sonra mütalaaya da gerek olmadığını ve ben bir siyasi partinin il başkanı olduğumu söyledim. Hep ifade ediyorum Kardemir Karabükspor siyaset dışı kalmalıdır.

 

“BEN ORAYA GİTTİĞİMDE ŞEFİK BEYİN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİĞİNİ ÖĞRENDİM”

Siyasetin dışında Karabük’ün bir değeri olması gerektiğini dün de söyledik bugün de söylüyoruz yarın da söyleyeceğiz. Ben oraya gittiğimde Şefik DİZDAR’ın adaylıktan çekildiğini öğrendim. Taner CANYURT beyle devam edileceğini söylediler. Orda Mutullah YOLBULAN, Taner CANYURT ve Fadıl DEMİREL vardı. Bizim önerilerimizin tavsiyelerimizin karşılıklı bir görüş olarak kalacağını ifade ettiler. Basındaki bazı açıklamalar bizi üzüyor. Şefik DİZDAR’ı Karabük’ün bir büyüğü olarak bilirim tanırım iyi bir sanayici olarak tanınırız kendisine hürmet ederiz saygı gösteririz. Asla bizim Şefik DİZDAR ismi ile ilgili bir sıkıntımız olmadı olamaz. Çünkü kendileri Karabük için bir değerdir. Bunu bilecek kadar da aklıselimiz hamdolsun. Benim olduğum nokta da Şefik DİZDAR ile alakalı tek bir kelime dahi edilmemiştir. Oradaki çay sohbetimizde bununla ilgili bir şey konuşulmamıştır.

 

“BEN BİR İSİM ÖNERMEDİM,LİSTEDE Kİ ARKADAŞLARIMIZI DA BİR GÜN SONRA GÖRDÜK” 

11 yıldır aktif siyasetin içindeyiz. 11 yıldır Karabükspor’un içine Ak Partiyi temsilen isimler verelim gayretinde bulunmadık. Bugünden sonra da Karabükspor yönetiminin içine Ak Partiyi temsilen bir kişiyi bile koyma gayreti içerisinde bulunmayacağız. Ve enteresandır olaylar üst üste geliyor ve bize burada çok ciddi bir fatura kesiliyor. Tabi ki biz gerçekleri bilen insan olduğumuz için kendimize güvendiğimiz için çok rahatız. Hiç müdahil olmadık olmayacağız bunu tekrar tekrar ifade ediyoruz. Ve ben o akşam bir tane dahi isim telaffuz etmeden çayımızı içtik ve çıktık. Bunu da Yolbulan ve Fadıl beyle görüşebilirsiniz. Aksine bir şey derlerse ben buradayım. O akşam oradan ayrıldıktan sonra yarısı gün kongre günü saat 12:30 da farklı farklı insanlar beni arayıp listeleri okuyorlar. Bunun altında yatan gerçekte Karabükspor yönetiminde 2 tane Ak Parti İl Başkanlığından arkadaşımızın olması. Bunlar İhsan MUTLU ve Hüseyin AKGÜN’dür. Tabi bunu duyunca bizde şaşırdık.

 

“MUTULLAH BEY BENİM YANIMDA TELEFONU ELİNE BİLE ALMADI “

 

Benim bununla ilgili hiçbir bilgim yoktur. Bunun yanında yönetime giren arkadaşlarımızın da haberi yoktu. Zaten Yolbulan’ın Mali Müşaviri olan İhsan MUTLU’yu hepimiz biliyoruz. Biz bunu öğrenince hemen arkadaşlarımızla bir telefon görüşmesi yaptık. Karabükspor’un siyasallaşmamasının gerektiğini söyledik. Bizim bir tavrımızın olduğunu bunun yanlış olduğunu belirttik. Aynı şekilde yorum yaptıklarını söyleyerek istifa etmelerinin doğru olacağını söyledik. Ve hemen aynı gün Taner CANYURT beyefendiye arkadaşlarımız “biz burada bulunmak istemiyoruz. İstifa edeceğiz bunu da size sözlü olarak söylüyoruz. İstifa dilekçelerimizi noter ile size göndereceğiz.” diyerek gereğini yapmışlardır. Bizim burada tavrımız net iken talihsiz açıklamalara mahsur kalıyoruz. Tekrar söylüyorum ben Karabükspor’a bir tane bile isim talep etmedim ve benim il yönetimimden bir kişiyi bile almamalarını söyledim. Ben orada bulunup neler konuşulduğunu bilirken orada olmayan konunun özünü bilmeyen sadece itham etmek amacıyla açıklamalar yapan kimselere buradan şiddetle karşı çıkıyorum. Bu ayıptır terbiyesizliktir. Benim yanımda Mutullah Yolbulan telefonu eline bile almadı. Benim olduğum yerde Şefik DİZDAR’a telefon edip “ÇEKİL” demesini bırakın telefonu eline bile almadı. Bunu bilmediği halde beni itham eden açıklamayı yapanlara şiddetle karşı çıkıyorum ve bir defa daha kendisini müfteri ilan ediyorum.

 

“BU AÇIKLAMALARI YAPANLARI MÜFTERİ İLAN EDİYORUM”

Bilmediği konularda içine girip öğrenmek yerine açıklamalar yaparak ithamda bulunanlara müfteri diyorum. Bir şehri emine bu yakışmaz. Ve değerli arkadaşlar şehrimizin önemli bir iş adamı ile bu şekilde muhatap olmak bizi oldukça üzmüştür. Biz bu şekilde bu süreci buraya kadar kim getirdi onu bilemeyiz. Son gün akşam gece saat 11:45’e kadar konudan bihaberdik. Zaten haberimin de olması gibi bir beklenti içerisinde değilim.”

 

 

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO