AK PARTİ İL BAŞKANI VE MİLLETVEKİLLERİNİN MESAJI

Son Güncelleme : 12 Temmuz 2019 - 10:15

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz başarıyla püskürtülen hain darbe girişiminin 3.yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Altınöz mesajında, “15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan alçak Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) amacına ulaşamamıştır. Gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi sonrası milletimizin önüne çıkabilecek her türlü engel ve zorluk karşısında halkımız dimdik durarak ülkemiz üzerindeki oynanan oyunu bozmuştur.

Üniformalı teröristlerin Demokrasimize karşı yapmış olduğu bu hain darbe teşebbüsü, siyasi irade ile halkımızın ve emniyet güçlerimizin önemli bir bölümü, aynı anda ve aynı şekilde darbeye karşı çıktı ve girişimi başarısızlığa uğrattı. Ancak geriye darbeci teröristlerin darbeyi başarıya ulaştırmak için cinnet halini almış saldırıları hafızalara, bir daha hiçbir zaman çıkmamak üzere kazındı.

Savaş uçaklarıyla emniyet binaları ve Yüce Meclisimizi vurdular. Sivil halkın üzerine gökyüzünde salınan helikopterlerden ateş açacak kadar delirdiler, Boğaz Köprüsü’nde vatandaşlarımızı kurşuna dizdiler, üzerlerinden tanklarla geçtiler. Tüm bu vahşetin sonuç getireceğini ve darbenin başarıyla sonuçlanacağını düşündüler ama yanıldılar. Birçoğu sivil olmak üzere 251 şehit verdi bu millet, daha da fazlasını vermeye hazırdı. Ancak darbeye asla ve asla geçit vermeyeceğini FETÖ’ nün teröristlerine de dünyaya da göstermiş oldular.

 Bu kahramanlığın baş mimarları olan şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diler, Gazilerimize de sonsuz teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Ünal mesajında, “15 Temmuz gecesi milletimizin iradesine sahip çıktığı kutlu bir gecedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine yüce milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, yeri geldiğinde ölümü bile göze alarak başarısızlığa uğratmıştır. Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden milletimiz, geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile vatan ve bayrak sevgilerini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır.

Milletimizin huzuruna, birliğine, beraberliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu alçakça girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamamış ve ulaşamayacaktır. 15 Temmuz da milletimizin, istikbaline ve inançlarına ağır bir darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

Milli iradeden yana olmuş, onu zedeleyecek her girişimin karşısında duran asker ve polislerimizin hepsine minnettarız. Allah bir daha bu millete 15 Temmuz’ları yaşatmasın.” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili mesaj yayınladı. 


Milletvekili Güneş, “ Türk Milleti’ni esaret altına almak isteyenler, bu topraklardaki varlığımızı 1000 yıldır kabul edemeyenler, 15 Temmuz sonrasında yeni bir Anadolu hayal edenler, haince bir kalkışmayla aziz milletimize saldırıda bulunmuştur” dedi. 


Güneş, mesajında, “Binlerce yıldır, vatanı ve mukaddesatı için her türlü fedakârlığı gösteren milletimiz, kutsal saydığımız Mehmetçiğimizin üniformalarının arkasına saklanan hainlere 15 Temmuz gecesi iman dolu göğsünü siper ederek karşı durmuş, kendisine sıkılan kurşuna, topa, tüfeğe bedenini siper ederek geçit vermemiştir. Tepeden tırnağa vatan sevgisiyle dolu olan necip milletimiz o gece Malazgirt Ruhuyla, Plevne Ruhuyla, Çanakkale Ruhuyla, Kut’ül Amare Ruhuyla, Kurtuluş Savaşı Ruhuyla, Fırat Kalkanı Ruhuyla, Gazi Osman Paşa gibi, Nene Hatun gibi, Şahin Bey gibi, Hasan Tahsin gibi, bu hainlerin ve onların destekçilerinin karşısına tereddüt etmeden çıkmış, geri adım atmadan bu hainlerin kalplerine ve onların destekçilerine korku salmış ve her türlü takdire şayan bir direniş göstermiştir. Türk Milletinin sahip olduğu bombalarla, Cumhurbaşkanımızı hedef alan, Türkiye Büyük Millet Meclisimizi, Emniyet Müdürlüğümüzü ve Özel Harekât Başkanlığımızı vuran, milletimizin üstüne şuursuzca kurşun yağdıranlar, aziz milletimizin direnişi karşısında tutunamamıştır. Milletimiz o karanlık geceyi hep birlikte aydınlık sabaha kavuşturmuştur. İnançlarımızı, değerlerimizi, birlik ve bütünlüğümüzü yok etmek isteyen bu alçaklar Türk adaleti karşısında en ağır şekilde hesap vermiştir ve de vermeye devam etmektedir. Türk Milleti olarak bize düşen görev dün olduğu gibi bundan sonra da bellidir. Tüm Şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkmak ve hiçbir surette gaflete düşmemektir. Malazgirt’ten, Kosava’dan, Viyana’dan, Plevne’den, Kafkas Cephesi’nden, Çanakkale’den, Kut’ül Amareden, Polatlı’dan, Sakarya’dan, Kıbrıs’tan, 15 Temmuz’dan ve Afrin’den bu tarafa milletimizin varlığı ve bekası için canını hiç düşünmeden feda eden Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimizi de minnetle anıyorum” dedi. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.