Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK PARTİDEN , CHP ÇAKMA PARTİDİR İDDİASI

Bu haberin fotoğrafı yok

AK Parti  Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Mustafa Şentop, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Atatürk’ün partisi olmadığını, çakma CHP olduğunu söyledi.

 

CHP ÇAKMA PARTİDİR

 

Ak parti seçim  İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr.Mustafa Şentop CHP’nin Atatürk’ün partisi olmadığını, çakma olduğunu söyledi.

AK Parti 3. Bölge Toplantısı  Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

 

Toplantıya katılan  AK Parti  İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,  İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop , Genel Merkez SKM Başkanı  Bölge Koordinatörü  Yozgat  Milletvekili Yusf Beşer ,Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve Zonguldak –Bartın-Kastamonu yöneticilerinin katıldığı toplantıda
açılış konuşması yapan  Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP  Cumhuriyet Halk Partisi ,seçimler öncesi  hazırlık yapabilecek bir güce ve zihniyete sahip olmadığını söyledi.

 
CHP’nin çakma olduğunu belirten Şentop,:

“CHP, parlamentoyu çalıştırmamaya uğraşıyor, bütün çalışmaları faaliyetleri bunun üzerine kurulu. Kendisinin önerisi yok, kendisinin getirmiş olduğu teklifler yok. AK Partinin getirmiş olduğu teklifleri, çalışmaları engellemek ve meclis çalışmalarını sabote etmek için kullanıyor. CHP   ne oy veren seçmende, kendi partisinden de ümidini kesmiş, artık sokak hareketleriyle belki Türkiye ‘de bir netice elde edebileceği ümidiyle  Gezi Parkı olayları çerçevesinde yollara düşmüşler. Milletin gönlünü yapacaksınız, oyunu alacaksınız, iktidara geleceksiniz, o zaman politikalarını icra edebilirsiniz. Asker üzerinden, yargı üzerinden Türkiye de sivil bürokrasi üzerinden   CHP siyasetini, milletten yeterli oy almadığı halde sürdürebilme imkanı yolu ihtimali kalmamıştır,”  dedi..

 

‘Cumhuriyeti kuran parti, Atatürk’ün partisi’ hikayeleri bitti. Bu da tabi bir aldatmacadır,  diyen ŞENTOP ; “bunu tabi belki Cumhuriyet Halk Partililerde biliyor, bu   CHP  çakma partidir. Bakınız  1923’de kurulan  CHP bugünki ile aynı isim haricinde benzerliği yoktur. O CHP   diğer bütün siyasi partilerle birlikte 1981 yılında kapatıldı. 12 Eylül darbesini yapanlar bir kanun çıkardı, bütün siyasi partileri CHP dahil, kapattılar. Sonra 1991 yılı seçimleri akabinde kapatılan siyasi partilerin yeniden açılabileceğine dair bir kanun çıktı. Partiler tüzel kişiliktir, bu tüzel kişilerin kapatılması bir gerçek kişinin, bir insanın ölmesi anlamına gelir. CHP  nin de diğer partilerle birlikte kapanmıştır. 1991 yılında CHP  ismiyle yeniden bir parti açılmıştır, ölen birisini diriltmek nasıl mümkün değil ise, kapatılan bir siyasi partiyi de yeniden diriltmek mümkün değil. O sadece bir isim benzerliği olabilir. Bu CHP sinin   kim kurmuştur?   Deniz Baykal kurmuştur. Niye?  Sayın Baykal  da, 12 Eylül darbesiyle bir siyasi yasaklı. 1985’te siyasi yasağı kalkıyor, o zamanın Sosyal Demokrat Halkçı Parti diye parti var   SHP  Erdal İNÖNÜ genel başkanlığında bir parti, o partiye giriyor önce genel sekreter oluyor, sonra genel başkan adayı her yıl kurultay yapılıyor, adları kurultay partisine çıkmıştı, bütün kurultaylarda  İNÖNÜ ‘nü karşısında kaybediyor, 10 sene içerisinde 20’nin üzerinde kurultay yapılmış bunların her birinde Baykal kaybetmiş. Baykal anlamış ki, İNÖNÜ ‘ye karşı  SHP içerisinde genel başkanlık yarışını kazanmak mümkün değil, ‘o zaman yeni bir parti kuralım, bu partinin adıyla beraber, Atatürk’ün partisi, cumhuriyeti kuran parti diye yuttururuz millete’ o partinin genel başkanı olarak çıkmış. 1994’te    CHP ile SHP , sol partiler birleşiyor ondan sonra CHP ismiyle devam ediyor. Bugün karşımızdaki Atatürk’ün kurduğu parti CHP değil, Baykal’ın kurduğu CHP dir.

Atatürk’ün kurduğu parti 1981 yılında kapatılmış, aynı isimle Baykal tekrar açmıştır. Bu partinin kendilerine atfetmiş olduğu cumhuriyet, İstiklal Harbi, Atatürk çerçevesindeki tabiri caiz ise, bir kutsiyet ifadeleri tamamen gerçek dışıdır.”  Dedi.