Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK PARTİYE RESMİ BAŞ VURU YOK

  Ayar “Bütün veriler

 

Ayar “Bütün veriler sonucunda Karabük il ve ilçelerimizdeki adaylarımızın tespiti yapılacak”

 

 

AK PARTİ ADAY OLACAKLARA SON ÇAĞRIYI YAPTI

 

üst  ömer ayarAK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, Aday adaylığı müracaatı sürecinin 1 Ekim’de başladığını ve 1 Kasım’da sona ereceğini hatırlatarak   “Bunun yanında kamu görevi yapmakta olan veya teşkilatımız içerisinde görev alan arkadaşlarımızın da aday adayı olabilmeleri için 1 Kasım’a kadar görevlerinden istifa etmeleri gerekmektedir. Ak Parti olarak yine ilimizde hizmet üretebilmek adına bu dönemde parti olarak her noktayı partimizin iktidarı ile buluşturma gayreti ve çabası içindeyiz. Bunun için teşkilat olarak payımıza ne düşüyorsa aktif olarak yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Ayar bugün parti binasında düzenlediği basın toplantısında,  il merkezinde belediye başkanı aday adayı olmak isteyenlerin 3 bin, Safranbolu’da bin 500, diğer ilçelerde 750, belde belediye başkanlığı için 400, il genel ve belediye meclisi aday adayları için 250 liranın banka hesabına yatırarak  başvuru yapabildiğini ifade etti.  

 

Bugüne kadar belediye meclis üyeliği için 3 kişi başvurusu olduğunu aktaran Ayar, “Belediye başkanılığı ile ilgili olarak herhangi bir resmi başvuru yok. Aday tespit yoklaması genel merkez yolu ile olacak. Bununda belli olması için bir çok kriter işleyecek. Bunlar en önemlisi kamuoyu yoklamaları yapılması. Teşkilat temayülleri alınacak. Bütün veriler sonucunda Karabük il ve ilçelerimizdeki adaylarımızın tespiti yapılacak.”  dedi.

 Bazı isimlerin il merkezinde belediye başkan adaylığı için dolaştığını ancak hepsinin dedikodudan öte gitmediğini kaydeden Ayar, resmi başvurularında bu açıklama sonrası yapılabileceğini belirtti.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO