Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AKAY UYARDI, ÖDENEK YETERSİZLİK BEDELİNİ CANLARIMIZLA ÖDÜYORUZ (Video Haber)

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmekte olan 12.Kalkınma Planı görüşmelerinde konuşan CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay IRAP’ta tespit edilen hatalara dikkat çekerek tespit edilen kusurların giderilemediğini dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’ı İRAP konusunda uyaran Milletvekili Akay, konu hakkında gerekli ödeneklerin ayrılmasını talep etti.

Yapılması Gerekenler Yapılmadığı İçin Büyük Zararlar Gördük

Risk Azaltma Eylem Planlarıyla ilgili planlamamada büyük koordinasyonsuzluk olduğunun altını çizen Milletvekili Akay, “Özellikle bizim bölgemizde, Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz bölgesinde bu planlarda belirtilen noksanlıklar giderilmediği için çok zarar gördük. Neler yapılması gerektiğiyle ilgili ifadeler burada var. Bunları yapmadığınız için bölgemiz yani Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Samsun, biraz daha gittiğimizde işte Giresun’da, Trabzon’da, Rize ve Artvin’de sel baskınlıklarıyla ilgili çok sıkıntılı durumlar var.” dedi.

Ödenek Yetersizliği Yüzünden Afetlere Karşı Gereken Önlemler Alınmıyor

Buradaki tavsiyelerin yerine getirilmediğini görüyoruz. Araştırdığımızda da yerel yöneticilerle görüştüğümüzde de belirtilmesine rağmen ödenek yetersizliğinden bahsediyorlar Önümüzde bütçe de depremle ilgili 1 trilyon 28 milyar eğer ayırıyorsak doğal afetlerle ilgili de ödeneklerin ayrılması ve ilgili yerlere aktarılması ve tavsiye edilen hususların hayata geçirilmesi gerekir.” şeklinde konuştu.