Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AKSOY CEMAAT İLİŞKİSİNİ YALANLAMADI

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI AKSOY


baskanaksoy

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI AKSOY CEMAATLE İLİŞKİSİNİ DESTEK ÇIKTI VE BİZ HERKESLE BERABERİZ DEDİ.

Safranbolu AK Parti’li Belediye Başkan Necdet Aksoy, parti içinde kendisi de dahil bakanlara kadar pek çok kişinin cemaatle iç içe olduklarını söyleyerek “İşler iyi giderken bu iç içe yapıdan hiç kimse rahatsız değildi. Ama şimdi durum farklılaşınca bu iç içe yapıdan dolayı bir kişinin suçlanması ya da farklı algılanmasının doğru olmadığını düşünüyorum” diyerek gönül bağının olduğunu beyan etti.

Bir gazetecinin yaklaşık 3-4 ay önce Amerika’ya giderek Fethullah Gülen’i ziyaret ettiğini hatırlatan haberi üzerine henüz adaylığı kesinleşmemiş olan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, siyasete girmeden önce kardeşinin cemaatle ilişkileri olduğunu beyan ederek, “ Kardeşim 10-15 yıldır cemaatle iç içe ve gönül bağı var, bende bir kaç ay önce Amerika’da Gülen’i ziyaret ettim , hatta bazı gazetecilerin de oradaydı, yine Ak Parti içinde siyaset yapan pek çok arkadaşımızın bakanlara kadar oradaki arkadaşlarımızla iç içe yapımız var. İşler iyi giderken bu iç içe yapıdan hiç kimse rahatsız değildi. Ama şimdi durum farklılaşınca bu iç içe yapıdan dolayı bir kişinin suçlanması ya da farklı algılanmasının doğru olmadığını düşünüyorum.” Dedi.

Aksoy’un Gülen cemaati ile olan ilişkisini acıkça deklare etmesi Belediye başkanlığında ki durumunu değiştirmeyeceğini vurguladığı basın toplantısında , “ Ben yerelde bu ayrışmanın içine girilmemesi gerektiğini düşünüyorum. “ diyerek de acıkça tavrını koyduğu gözlendi.