Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AKSOY Rt 9 İÇİN ŞOK AÇIKLAMA YAPTI

    SAFRANBOLU BELEDİYE

 

 

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI AKSOY RT9 ASFALT KULLANIMINI KONUSUNDA ELİMDE SAĞLAM DELİLLER VAR  DİYEREK  BRTV EKRANLARINDA ŞOK AÇIKLAMALAR YAPTI.

AKSOY ;  BU SİYASİ DEĞİL SORUMLULUK GEREĞİDİR,  BU KONUDA SORUMLULUKLARIMI YERİNE GETİRECEĞİM,   RT9 MADDESİNİN TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN ONAYLANMADI. ŞURASI AÇIK Kİ  “RT9 ASFALT AKCİĞER KANSERİ YAPIYOR”DEDİ.

 

AKSOY ” Rt9 AKCİĞER KANSERİ YAPIYOR” 

 

 Safranbolu Belediye Başkanı Dr Necdet AKSOY BRTV ekranlarından yaptığı açıklamada şok etkisi yarattı. Aksoy Rt 9 Akciğer KAnseri Yapıyor derken elinde ki belgeleri Savcılığa intikal ettirdiğini bunun siyasi malzeme olarak kullanılmadan çözülmesi gerektiğini vurguladı .

Aksoy “Karabük Belediyesinin ya da çevremizdeki belediyelerin RT9’u kullanmalarını gördükçe o raporların sıhhatini tekrar araştırmak istedim. Bu araştırmalarımın sonrasında da gerçekten RT9’un 1. Derecede akciğer kanserine sebebiyet veren, 2. Derecede de genetik yapıyı bozarak çocuklarınızda dahi akciğer kanserine yol açtığını içeren laboratuvar sonuçları devletin resmi kurumları tarafından da bana gönderildi. Bu araştırmam sonrasında da bende bunu kamuoyuyla paylaştım. Çünkü ben sorumluluk sahibi biri olarak, bu noktada halkımızın sağlığını düşünmek zorunda olan bir belediye başkanıyım. Bir sorumluluğum var, bunu dile getirdim sadece. Bunu açıkçası dile getirmedeki kastım kesinlikle siyasi değil, bir sorumluluk sahibinin konuşmasıdır. Bunu dikkate alan Karabük Savcılık makamı bana bir çağrı gönderdi, söylediklerimin neleri içerdiğini ve delilleri nelerdir diye bana bir soru yöneltti, bende bunları kendilerine elimdeki belgeler ışığında ifade ettim, raporları savcılığa verdim. Çevre Bakanlığının, Çevre İl Müdürlüğünün bu noktada bir çalışması olduğunu sizden öğrendim. Ben açıkça şunu söylüyorum, kim olursa olsun halkın sağlığını tehlikeye düşürüyor ise bunun karşısındayız. Bu Safranbolu Belediyesi olsa dahi, bu devletin herhangi bir kurumu olsa dahi, kim eğer halkın sağlığını düşünmeden icraat yapmaya kalkıyor ise buna hep beraber karşı durmamız lazım. Bu kim olursa olsun. Ben böyle bir duruş içerisindeyim ve elimde de sağlam deliller var kanserojen madde olduğuna dair.” dedi.

 

İşte  Safranbolu Belediye Başkanı Dr Necdet AKSOY’un Açıklaması;

Web Tasarım & SEO: Best4SEO