Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ALİ KESKİNKILIÇ BAŞVURUSUNU YAPTI

       

 

manşet

 

DSCF4831

 

 

HEDEFIM OYLARIMIZI YÜZDE 50 ARTIRMAKTIR.

2014 yerel seçimlerine en hazır ilçe olan Safranbolu’da Ali KESKİNKILIÇ Ak Parti’den Safranbolu Belediye Başkan Aday Adaylığı için Safranbolu İlçe başkanlığına resmi başvuru yapan 3. kişi oldu.

Ali KESKİNKILIÇ Safranbolu Ak Parti İlçe Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada, “HEDEFIM OYLARIMIZI YÜZDE 50 ARTIRMAKTIR.

“Ben Safranbulumuzun Şehrül Eminliğe Talibim ” diyerek bugün Safranbolu AK Parti teşkilatında yoğun bir kalabalık eşliğinde aday adaylığını açıklayan Ali KESKİNKILIÇ  “Atam Fatihin söylediği gibi Ya ben Safranboluyu alırım ya da Safranbolu beni alsın..” diyerek yaptığı basın açıklamasında da şöyle dedi..

Aziz Safranbolular!

Millete hizmet yolunda Kim var? .diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan ben varım demenin gereğine inanan bir dâva ahlâkı ve hizmet şuurundan ilham alarak ‘’Safranbolu ya hizmet yolu’’ çıkmış bulunuyorum. 2002 yılından itibaren AKPARTİMİZİN verdiği her görevi ‘’Halka hizmet Hakk’a hizmettir’’ şuuru ile yerine getirdim.

Gençliğimin ilk yıllarından itibaren hayali ile geceleri uykusuz kaldığım gönlümde Şehirlerin Sultanı olan Safranbolu’muzun Şehrül Eminliğine talibim.

Şehrül-Emin olmak… Şehri ve içinde yaşayan her canlıyı emanet bilmek, bu emanete hizmet etmektir… Şehrül-Emin olmak… Şehrin güvenilen idarecisi olmak… İdare ederken; Hazreti Ömer gibi adil, Hazreti Ebubekir gibi sadık, Hz. Osman gibi eli ve gönlü açık, Hazreti Ali gibi vefalı ve bilge olmaktır… Şehrül-Emin olmak… Bir şehrin halkına hizmet ederken Hakka, Hakka hizmet ederken de halka hizmet ettiğini bilen olmaktır…

Şehrül-Emin olmak… Sevmektir, merhamettir, hissetmektir….
Şehrül-Emin olmak… Hak pişirmek, hak dağıtmak, hak gözetmektir…
Şehrül-Emin olmak… Şehirde emin olan, kendinden emin olunandır…

Aziz Safranbolu’m
2009 yılında sizlerin yüksek huzurlarınıza gelmiş icazet istemiştim nasip olmadı. Biz ise Hz. Yusuf gibi ‘’Sabır her kapıyı açan duadır’’ inancı ile hasret ve tutkuyla hizmet sıramızı bekledik.
Et tırnaktan nasıl ayrılmazsa bende sizlere hizmet yolundan asla ayrılmadım. Yukarıda Allah yerde sizler buna şahitsiniz.
Siyasetin karanlığından annemin gönlü kadar merhametli olduğuna inandığım sizlerin ak vicdanlarınıza sığınıyorum.

Aziz Safranbolular çıktığım bu yolda şahsımı ve şahsiyetimi sizlere emanet ederek hizmetinize talibim. Bu yolda bizleri yalnız bırakmayınız.

Bu şehr-i Safranbolu kî, bî-misl-ü behâdır;
Bir sengine yekpare dünya makamı fedadır. İnancı ile..
Biz dünya makamına değil sizlere hizmette makamına talibiz.
Biz Atalarımızın mirası ve çocuklarımızın emanetim olan bu kıymetli hazine sandığının emanetçiliğine talibiz.

Sizlerin emaneti ehline vereceğinize inancım tamdır. Atam Fatihin söylediği gibi ‘’Ya Ben bu Safranbolu’yu alırım ya da Safranbolu beni alsın.’’

Şehirlerin sultanı Safranbolu’muz insanlığın ortak mirasıdır. Korumacılığın Başkenti olan şehrimiz dört pırlantayı tacında taşımaktadır.

Birincisi Allah’ın bize emanet ettiği şehrimizin doğasıdır. Doğal güzelliklerimiz Kanyonlarımızı, Mağaralarımızı ve toprağımızın bize verdiği dünyanın en kıymetli Safranı, Çavuş üzümü gibi nimetler bize emanettir. Bu emaneti koruyacak bütün insanlığın hizmetine sunacağız.

İkincisi kadim Safranbolu’nun Tarihi varlıklardır. Kaya mezarlarını Tümülüsleri ve geçmiş insanlık izlerini ortaya çıkaracağız.

Üçüncüsü Selçukludan ve Osmanlıdan bize miras kalan fiziki Türk Tarihi İslam toplum hayatıdır. Bu bizim büyük medeniyetimizin yaşayan belgesidir.

Bu medeniyeti Yaşayarak! . Yaşatacağız.

Dördüncüsü ise Cumhuriyet dönemi de kurduğumuz genç Safranbolu’dur. Burada halkımızın Kişisel mutluğunu ve iktisadi olarak zenginliğini ve sosyal olarak huzurunu temin etmek için İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesi ile ‘’İnsan Odaklı’’ bir belediyecilik yapacağız.
İnsanı temel alınmayan hiçbir idare asla başarılı olamaz. Şehirler insanın mutluluğu içindir. Şehirlere ne kadar yol ve köprü yaparsınız yapınız önemli olan insanın gönüllüne yaptığınız yol ve gönüllerine kurduğunuz köprüleridir.

Son 5 yıl içinde ülkenizin en iyi kent uzmanlarına Safranbolu’muzun her köşesi için çalışmalar yaptırdım.
Kentimiz bizim dönemimizde İnsan Odaklı bir anlayışla modern ‘’Kentsel Tasarım’’ anlayışı ile yeni döneme girecektir. Doğal ve tarihsel doku ile uyumlu olarak kentimizi yeniden tasarlanacak.
Klasik şehirciliğin izdüşümü olan ve kentlerin buhranı haline gelen 2 boyutlu İmar anlayışını terk ederek,
3 boyutlu imar anlayışını geçeceğiz.

Bugün bunu yapmazsak asla yapboz tahtası olmaktan kurtulamayız.

Atalarımızın dünyaya örnek olarak sunduğu Safranbolu’da abideleşen komşusunun güneşi kesmeyen; komşuna gölge etmeyen şehirciliğin modern izdüşümünü uygulamaya hazırız.

Kent iktisadı uygulamaları ile Safranbolu’muz işsizin aşsızın olmadığı model şehir haline gelecek.
Safranbolu turizm hareketini ‘’kitle turizmi anlayışı’’ ile çözemeyiz. Biz ‘’alternatif turizm’’ anlayışı ile sayısal artışa birlikte değer artışını esas alan bir modeli uygulayarak bu kaynağımızı verimli kullanacağız. Bu bize daha çok kazanç ve dönemsel olmayan yoğunluk sağlayacaktır.

Kent Markaları, Kentsel demokrasi, kent kültürü, kent bilişimi, kentsel yönetişim ve kentsel sosyal politika gibi birçok çağdaş projeyi hayata geçirerek kentimizin Geleceğini Yöneteceğiz. Bu gün değişimden korkarsak yarını kaybederiz. Hayat yarın içindir. Her şey çocuklarımız içindir; bu gün değişerek yarını kazanacağız.
Her seçim bir sonraki seçimin provasıdır. Önümüzde milli egemenliğin millete devredileceği Cumhurbaşkanlığı seçimleri var bu gün alacağımız her oy gün için önemlidir. Inşallah bu görev bize verilirse hedefim sizlerle birlikte Safranbolu da en az Oylarınızı % 50 oranın da artırmak olacaktır. Gönülleri kazanan seçimi kazanır. Biz insanımızın gönlünü biliriz. Seçimlerde Sayın Başbakanımıza ve Sayın Mehmet Ali Şahin büyüğümüze layık bir sonuç için gayrete talibiz. Bu yolda yürükken beni yalnız bırakmayan teşkilatımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Bizler sefer ile yükümlü kullarız zafer Allah’tandır.

Allah sonumuzu hayr eylesin. Yolda onun varlıkta onundur. Allah’ım Safranbolu’m hakkında ve bizim hakkımızda hayr olanı versin.” dedi ve dosyasını İlçe Başkanı Ahmet Güneş’e teslim etti.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO