Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ALİ ÖĞÜTEN TÖREN VE DUALAR İLE DEFNEDİLDİ

2002 Genel Seçimlerinde AK

2002 Genel Seçimlerinde AK Parti Karabük Milletvekili seçilen ve 5 yıl TBMM’de Karabük’ü temsil eden ( 22. dönem Milletvekili) Ali Öğüten için ilk tören TBMM de gerçekleşti.

Öğüten, 4 Ağustos 2020 yılında rahatsızlanmış ve KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde ameliyata olmuştu. Uzun süredir süren rahatsızlığı nedeni ile Ankara’da tedavisine devam eden Ali Öğüten için TBMM de gerçekleşen törene, Öğüten’in yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, eski TBMM Başkanları Köksal Toptan, Bülent Arınç, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, çok sayıda milletvekili, eski milletvekillerinden Mehmet Ceylan, Cumhur Ünal, İlhami Yılmaz, Mustafa Eren, Meclis bürokratları ile Meclis personeli katıldı.

Ali Öğüten ‘in TBMM de ki tören sonrası Karabük’e getirilen naaşı, Safranbolu Merkez camiinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası aile kabristanlığına defnedildi.

Törene gribal rahatsızlığı nedeni ile katılamayan Mehmet Ali Şahin’de , “Değerli bir ismi kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” ifadeleri ile ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi

Karabük’te 1953 yılında doğan Öğüten, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinden mezun oldu. 22. Dönem AK Parti Karabük milletvekilliği yapan Öğüten, evli ve 2 çocuk babasıydı.