Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ALİ ÖĞÜTEN VEFAT ETTİ

2002 Genel Seçimlerinde AK

2002 Genel Seçimlerinde AK Parti Karabük Milletvekili seçilen ve 5 yıl TBMM’de Karabük’ü temsil eden ( 22. dönem Milletvekili) Ali Öğüten vefat etti

Öğüten, 4 Ağustos 2020 yılında rahatsızlanmış ve KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde ameliyata olmuştu.

Uzun süredir süren rahatsızlığı nedeni ile Ankara’da tedavisine devam eden Ali Öğüten’in bu sabah Ankara’da tedavi gördüğü hastanede Vefat ettiği öğrenildi.

Çarşamba günü saat 11.00 de TBMM de gerçekleşecek tören sonrası Safranbolu merkez camiinde kılınacak İkindi namazına müteakip yine Safranbolu’da ki aile mezarlığına defnedileceği duyuruldu..

Öğüten 2002 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Karabük Milletvekili olmuştu. Evli ve 2 Çocuk babası olan Öğüten ’in Oğlu ile Kızı Amerika’da yaşıyordu.

Ali Öğüten:

1953 Karabük Ovacık Doğumlu olan Öğüten Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi mezunu. Dış Ticaret Uzmanı olan Öğüten, Devlet Bakanlığı Özel Kalem Müdürü, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı Özel Sektör Yatırım ve İhracatından Sorumlu Uzman, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığında Uzman, Şube Müdürü, Tekstilden Sorumlu Daire Başkanı, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı, AB Standardizasyon Daire Başkanı ve Devlet Bakanlığı Müşavirlikleri gibi görevlerde bulundu.