Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ALTIN SAFRAN EZİYET YARIŞMASI BAŞLIYOR

    HER SENE

 

 

HER SENE  MİLYON LİRALARIN DÖKÜLDÜĞÜ ANCAK  SAFRANBOLU’YA ARTI BİR DEĞER KAZANDIRMAYAN YADA KAZANDIRAMAYAN  SAFRANBOLU ALTIN SAFRAN FİLM FESTİVALİNİN 14.YAPILACAK. BU SENE EĞLENCE BÖLÜMLERİ DE KALDIRILAN FESTİVALİN SAFRANBOLU’YA KAZANCI YOK AMA BU İŞİ RANT EDİNENLERİN ÇOK OLUYOR DİYEN VATANDAŞLAR BELEDİYENİN TURİZM  ALANINDA DAHA BAŞKA YATIRIMLARA YÖNELMESİNİ İSTİYORLAR. 

 

 

HER SENE BEKLENTİSİ BÜYÜK OLUYOR

ANCAK HER SENE  ALTIN

SAFRAN EZİYET FESTİVALİNE DÖNÜŞÜYOR

tr_afis-_belgesel

Dünya miras kenti SAFRANBOLU ‘NUN bu yol gerçekleşecek olan 14. altın safran film yarışması 6-7-8 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.  2013 Festival programı içerisinde yer alan eğlence programları iptal edilmesi ile sönük bir havada geçmesi beklenen Belgesel Film yarışması yine üç beş organizatör ile belki 2-3 belgesel film yapımcılarına yarayacak , Safranbolu’ya bir artısı olmayacak diyen vatandaşlar boşa akıtılan paralar var diye dert yanıyorlar.

 

14. kez yapılacak  olan Altın safran film yarışması için bu sene Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır olayları nedeniyle tüm ülkeye gönderdiği eğlence yasağı talimatı Safranbolu film festivalini de vururken festivallerin her sene sönük geçtiğine dikkat çeken konuya yakın kaynaklarda bu sene tamamen fiyasko olabilir diyorlar.

 

Safranbolu da 3 gün sürecek festival programında yer alan kültürel programlar  haricindeki tüm eğlence aktiviteleri iptal edilirken   6- 7 ve 8 Eylül tarihlerinde yapılacak Altın Safran Film Festivalinde sadece resim sergisi açılışları, paneller ve film gösterimi yer alacağı belirtildi.