Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AMATÖR MAÇLARDA AMBULANS NEDEN YOK?

  Amatör liglerde oynanan

 

Amatör liglerde oynanan maçlarda doktor ve ambulansın

bulunmaması ciddi sağlık problemlerini beraberinde getiriyor.

 

MANSETT

 

AMBULANS

 

Karabük amatör lig müsabakaları hafta sonunda 5000 evler sahasında oynandı.

Ancak peş peşe oynanan karşılaşmalarda tehlikeli yaralanmalar ,  sakatlanma olmadığı için dua edilirken,  Yöneticiler;  amatör liginin hiçe sayıldığını ileri sürerek, “Hemen hemen her maçta ciddi sakatlıklar yaşanabiliniyor , bu anlamda konuyu Gençlik spor il müdürlüğüne ,Valiliğimize, ASKF  ve sağlık birimlerine sayısız kez  ilettik, ancak iletilmesine rağmen ilgisiz kalındı. İşte bu pazar oynana maçlarda yine ambulans yok, sağlıkçı yok ?,Kulüpler Doktor ve ambulansı beklediklerini söylediler, İlgisizlik diz boyu . Ambulans ve doktorun olmayışı ciddi bir sorumsuzluk. Ekibin burada olması için illa birilerinin hayatını mı kaybetmesi gerekiyor” şeklinde tepki gösterdiler.

Amatör liglerde ki bu düzensizlik Gençlik spor teşkilatının yetersiz kalışı , Karabük spor il Başkanı sayın Valimizi harekete geçirecek mi bilemiyoruz ama burada ağır bir sakatlık olsa ölümcül bir olay yaşanırsa  sorumlusu kim olur diyen kulüp yöneticileri her fırsatta topu bize atıyorlar,  yöneticiler ambulans çağırsın diyorlar,  evet çağırıyoruz ama gelmiyorlar işte ne yapacağız diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

Öte yandan ASKF yöneticileri de sağlık ve güvenlik tedbirleri alınmazsa bir daha maçları oynatmayacaklarını böylesi bir durumda ise zaten ağır aksak giden Karabük amatör futbolun çöküşüne zemin hazırlayacağından korktukları dile getirerek sağlık birimlerinin bu konuda daha duyarlı olmaları gerektiğini savundular.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO